30 تیر 1403 - 17:22

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

آغاز مذاکرات تبادل اسرا میان طرف های یمنی در ژنو

منابع یمنی اعلام کردند مذاکرات تبادل اسرا میان طرفهای درگیر در این کشور در شهر ژنو آغاز شده است.

به گزارش پول نیوز، آغاز مذاکرات تبادل اسرا میان طرف های یمنی در ژنو

جنبش انصارالله و دولت مستعفی یمن اعلام کردند که از امروز مذاکراتی را برای به سرانجام رساندن پرونده تبادل اسرا در ژنو آغاز می کنند.

به گزارش خبرگزاری «سبأ»، ماجد فضائل، عضو تیم مذاکره کننده دولت مستعفی یمن در این باره گفت: مذاکرات به مدت ۱۱ روز ادامه خواهد یافت و هدف از آن دستیابی به تفاهم درباره جزئیات توافق امضا شده قبلی میان دو طرف است.

در همین حال، عبدالقادر المرتضی، رئیس هیئت انصارالله یمن در ژنو نیز در توییتی نوشت: امیدواریم که این دور از مذاکرات در این پرونده انسانی تعیین کننده باشد.

پیشتر یک منبع سیاسی یمنی به اسپوتنیک گفته بود که سازمان ملل در حال انجام ترتیبات برای برگزاری نشست میان نمایندگان دولت مستعفی یمن و گروه انصارالله در شهر ژنو است تا درباره راه های پیشبرد در پرونده تبادل اسرا در یمن مذاکره کنند.

قرار است در این نشست در خصوص تبادل ۲۲۲۳ اسیر و بازداشتی در یمن رایزنی شود. هم چنین لیست اسامی اسرایی که قرار است آزاد شوند از جمله نظامیان وابسته به ائتلاف متجاوز سعودی نهایی می شود.

انصارالله یمن و دولت مستعفی این کشور پیش از این مذاکرات فشرده ای را در اردن برای تبادل اسرا انجام داده بودند، اما درپی کارشکنی های دولت مستعفی و ائتلاف عربی این مذارکات راه به نتیجه نرسید.

آخرین تبادل بزرگ اسرا میان یمنی ها اکتبر ۲۰۲۰ انجام شد که دو طرف ۱۰۵۶ اسیر را آزاد کردند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 ترخیص کالا
1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار