22 ژوئن 2024 - 8:54

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

سابقه جست وجو های خود در گوگل را چگونه پاک کنیم؟

گوگل تمام مراحلی که جستجو کرده اید را در یک رکورد ویژه نگه میدارد.

به گزارش پول نیوز، سابقه جست وجو های خود در گوگل را چگونه پاک کنیم؟

گوگل تمام مراحلی که در آن جستجو کرده اید، در یک رکورد ویژه نگه می دارد که شامل تمام جستجو های شما از زمان اولین ورود به این مرورگر می شود، این موضوع ساده ای نیست؛ زیرا از یک سو بر سبکی رایانه و از سوی دیگر بر امنیت داده های شما تاثیر می گذارد.

هر کسی می تواند به تاریخچه جستجوی شما دسترسی داشته باشد و جستجو های شما را ببیند، که بسیار آزاردهنده است، به خصوص وقتی که متوجه می شوید پاک کردن جستجوهایتان گاهی به معنای حذف نهایی سابقه جستجوی شما نیست، یا اینکه نحوه حذف سابقه جستجو بسته به دستگاه یا سیستم عامل مورد استفاده متفاوت است. در این مقاله به تمام سوالات شما در مورد نحوه پاک کردن جستجو های گوگل پاسخ خواهیم داد.

چگونه سابقه جستجوی خود را از حساب گوگل پاک کنیم؟
پاک کردن سابقه جستجوی Google یا پاک کردن جستجو های Google همیشه به این معنی نیست که همه داده های جستجوی دستگاه شما عملا حذف شده اند؛ بلکه باید قبول کنیم که گوگل همچنان تمام داده های جستجوی شما را حفظ می کند، اما این بدان معنا نیست که حذف این رکورد بی فایده است، حداقل شما اطلاعات خود را از دست و چشمان افراد کنجکاو نجات داده اید.

مراحل حذف سابقه جستجو در گوگل
اول باید در مرورگر وب خود به myaccount.google.com مراجعه کرده و سپس وارد حساب کاربری خود شوید.

دوم، به سمت چپ رابط وب سایت بروید، سپس بر روی دسته Data and Personalization کلیک کنید، پس از انتخاب دسته مورد نظر، به پایین اسکرول کنید که در آنجا گزینه Activity و Timeline را پیدا می کنید، سپس بر روی My Activity کلیک کنید.

سوم، برای اینکه بتوانید تاریخچه جستجو را پاک کنید، باید به سمت راست بالای صفحه در نقاط اصلی بروید، Delete activity by را فشار داده و انتخاب کنید، سپس کادر All time را انتخاب کنید.

چهارم، سرویس هایی مورد نظر یا گزینه همه را انتخاب کرده، سپس روی تأیید کلیک کنید و حذف دائمی فعالیت را انتخاب کنید.

چگونه جستجو های گوگل را از مرورگر وب کروم در رایانه پاک کنیم؟

اول باید وارد مرورگر کروم رایانه خود شوید.
دوم، در سه نقطه اصلی به سمت راست بالای رابط بروید، منوی More را فشار داده و انتخاب کنید.
سوم، لیست History را از تنظیمات مرورگر انتخاب کنید.
چهارم، برای پاک کردن تاریخچه جستجو، باید با فشار دادن دکمه سمت چپ صفحه، Clear data را انتخاب کنید.
پنجم، محدوده تاریخی را که طی آن می خواهید داده های جستجو را حذف کنید، مشخص کرده و سپس حذف را از رکورد انتخاب کنید.

نحوه پاک کردن سابقه جستجوی Google در Android و iOS
در این قسمت از مقاله نحوه کنترل حذف خودکار گوگل را به شما توضیح می دهیم که با استفاده از اپلیکیشن یا مرورگر گوشی اندرویدی یا آیفون خود می توانید تاریخچه جستجو را حذف کنید.

اول به مرورگر وب گوشی خود بروید و به صفحه Web & App Activity منتق شوید.
دوم، پاک کردن جستجو های خودکار را انتخاب کنید.
سوم، پس از انتخاب حذف خودکار، بازه زمانی را از طریق لیست کشویی انتخاب کنید، می توانید به قدیمی ترین شماره سه ماه، ۱۸ ماه و ۳۶ ماه دسترسی داشته باشید.
چهارم، Next را انتخاب کرده، سپس برای ذخیره تغییرات، Confirm را انتخاب کنید.

دلیل ذخیره اطلاعات شما توسط Google
گوگل از سال ۲۰۰۵ به دلایل و اهداف مختلف فایل هایی را برای کاربران مرورگر ایجاد کرده است. این سوال در ذهن همه ما وجود دارد که چرا گوگل ممکن است این حجم عظیم از داده ها را نگه دارد و سالانه چه چیزی جمع آوری می شود. در واقع گوگل از این داده ها برای سه اهدف اصلی استفاده می کند.

اول، Google از این داده ها برای اهداف تبلیغاتی استفاده می کندبه گونه ای که با جمع آوری داده های جستجوی شما و مدیریت آن، آگهی هایی را که با سابقه جستجوی شما سازگار است برای شما ارسال می کند.

دوم، Google داده های جستجوی شما را به منظور همکاری با دولت ها و اعمال اقدامات نظارتی انبوه که هدف آن حفظ امنیت کشور ها است، ذخیره می کند.

سوم، Google از این داده ها برای توسعه کسب وکار تازه به دست آمده، همه تحت لوگوی Google استفاده می کند، چیزی که گوگل در سال های گذشته در آن موفق بوده است، به گونه ای که شرکت های YouTube، DejaNews، Outride، و بسیاری از شرکت های بین المللی را تصاحب کرده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

00
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ