22 تیر 1403 - 13:44

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

رونمایی بانک صادرات ایران از پتروصاد برای تأمین مالی و نقدینگی+(فیلم)

بانک صادرات ایران همزمان با آغاز چهارمین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش در جزیره کیش، از طرح پتروصاد رونمایی کرد.

به گزارش پول نیوز، حمایت بانک صادرات ایران از تأمین مالی ساخت داخل در صنعت پتروشیمی

مشارکت بانک صادرات ایران در چهارمین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش جزیره کیش و تاکید بر اینکه در این جزیره، صنعت پتروشیمی را صنعت پیشران، ارزآور و راهبردی کشور عنوان کرد و بر آمادگی بانک صادرات ایران برای حمایت گسترده با استفاده از قابلیت های نوین بانک تاکید کرد.

مهدی اقبالی راد معاونت بانکداری جامع بانک صادرات ایران با حضور در چهارمین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی، پالایش و پتروپالایش در جزیره کیش، گفت: طرح جامع «پتروصاد پلاس» بانک صادرات ایران با هدف ارائه خدمات کامل تامین مالی زنجیره تامین به شرکت های پتروشیمی و با تمرکز بر توانمندی بانک در ارائه تسهیلات انحصاری از طریق شعب خارج از کشور و همچنین شرکت های ابزاری رونمایی و مورد استقبال فعالان صنعت پتروشیمی قرار گرفت.

 

وی ادامه داد: سال گذشته در نمایشگاه کیش از پتروصاد رونمایی کردیم که از پتانسیل این طرح برای تامین نقدینگی بازار سرمایه کمک بگیریم برای تامین نقدینگی و تامین نیازهای مالی شرکت های بزرگ بود. با بررسی مجدد و مطالعات جدید بروی این طرح انجام شد و با تکمیل فرایند این طرح توانستیم سریع تر مسیر هموار را طی کنیم. سال گذشته پتروصاد در این نمایشگاه رونمایی شد برای سرویس بهتر و پتانسیل بالاتر برای صنایع پتروشیمی و پترو پالایش بوده است.

 

اقبالی عنوان کرد: شرایطی در حال حاضر اقتصاد ما با آن روبرو است و از طرفی سهم بالایی که بازار پولی در تامین نقدینگی دارد و با توجه به شرایط و کمبود نقدینگی در بازار پولی ناگزیر ما به سمت بازار سرمایه سوق پیدا میکنیم. کشورهای پیشرفته و کشورهایی که بانکداری سهم کمتری در نقدینگی دارد به خصوص در کشورهای پیشرفته، ما هم با طی کردن این مسیر با سرعت به جلو در حرکت هستیم و از پتانسیل ها و ظرفیت های بازار سرمایه و همچنین کانال سرمایه گذاری و تامین مالی حرکت می کنیم.

 

وی گفت: شایسته است برای تامین مالی به ویژه در پروژه های بلند مدت که در تعریف بازار سرمایه می گنجد، به سمت محصولات ترکیبی در بازار پول و سرمایه حرکت کنیم. 

 

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

63100689
4977386
همچنین بخوانید
آخرین اخبار