22 ژوئن 2024 - 9:02

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

مدیرعامل شرکت ایمپاسکو؛ اشتغال زایی هر چه بیشتر را دنبال می کنیم

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: با راهاندازی طرحهای صنعتی و معدنی در شهرهای مختلف در چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیش از هر چیز افزایش اشتغال، تولید و رونق اقتصادی را دنبال میکنیم.

به گزارش پول نیوز، مدیرعامل شرکت ایمپاسکو؛ اشتغال زایی هر چه بیشتر را دنبال می کنیم

به نقل از روابط عمومی ایمپاسکو، خدایار کریم نژاد مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در حاشیه مراسم افتتاح سه طرح توسعه ای مجتمع فروکروم جغتای عنوان کرد: امروز شاهد بیشترین حجم سرمایه گذاری در حوزه صنایع معدنی در چند دهه اخیر در شهرستان سبزوار هستیم و مجموع سرمایه ثابت و سرمایه در گردشی که مجموع این طرح ها اعم از افتتاح و کلنگ زنی دارد، بالغ بر ۱۷۷۰ میلیارد تومان است که در شرایط فعلی اقتصادی کشور، عدد بسیار قابل توجهی است.

وی افزود: در سال ۹۶ یعنی زمانی که تصمیم به واگذاری فروکروم جغتای به راهبر بخش خصوصی گرفته شد، دغدغه های زیادی در مورد آینده مجتمع وجود داشت، اما امروز نه تنها آمار تولید و اشتغال افزایش یافته بلکه طرح های توسعه ای زیادی هم ایجاد شده که به رونق اقتصادی منطقه کمک کرده است.

کریم نژاد با بیان اینکه در واقع واگذاری به بخش خصوصی به شکلی غیرقابل پیش بینی موفقیت آمیز بوده است، تصریح کرد: این شکل از واگذاری ها باعث تکمیل پروژه ها در کوتاه ترین زمان ممکن شد چرا که نبود محدودیت ها و قوانین دولتی در بخش خصوصی، چالاکی این بخش را افزایش داده است.

وی ادامه داد: کمترین نتیجه قابل مشاهده در چنین واگذاری هایی افزایش اشتغال است و مجتمع فروکروم جغتای که در حال حاضر ۴۷۰ نفر نیروی مشغول به کار دارد، با افتتاح این طرح ها بیش از ۴۰۰ نیروی دیگر نیز به لطف بخش خصوصی به آن اضافه خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران تاکید کرد: در حوزه اشتغال و تولید در خط فروکروم پرکربن رشد بیش از سه برابری داشته ایم.

وی همچنین با اشاره به محصولات تولیدی این کارخانه عنوان کرد: تولید مجتمع فروکروم جغتای در حال حاضر ۳۰ هزار تن فروکروم پرکربن است در حالی که کل مصرف داخل کشور کمتر از ۱۰ هزار تن است و این امکان صادرات ۲۰ هزار تنی را برای ما فراهم کرده است.

کریم نژاد با بیان اینکه چنین طرح هایی باعث می شود این شهرستان در اقتصاد ملی تاثیرگذار باشد، توضیح داد: این مجتمع در حال حاضر از یک واحد صنعتی در حال تبدیل شدن به یک اکوسیستم صنعتی است و امروز کارخانه فروکروم کم کربن عنوان «اولین در کشور» را داراست و سیلیکون متال هم نخستین کارخانه ای است که به تولید این محصول می رسد.

وی ادامه داد: سال ۲۰۲۲ اس اندپی گلوبال گزارشی تهیه کرد که حجم بازار فروآلیاژ های دنیا را ۴۱ میلیارد دلار برآورد و پیش بینی کرد که این بازار تا سال ۲۰۳۰ با نرخ رشد ۸ درصد در سال به ۸۰ میلیارد دلار می رسد.

مدیرعامل ایمپاسکو در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به چنین برآوردی لازم است که در فروآلیاژ ها هم مانند طرح جامع فولاد و به عنوان صنعت بالادست فولاد ورود کرده و سند آن تدوین شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

00
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ