22 ژوئن 2024 - 10:56

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

جذب معلم از مقطع فوق لیسانس چگونه خواهد بود؟

رئیس دانشگاه فرهنگیان درباره شیوه جذب از مقطع کارشناسی ارشد توضیحات تکمیلی ارائه داد.

به گزارش پول نیوز، جذب معلم از مقطع فوق لیسانس چگونه خواهد بود؟

رضا مرادصحرایی اظهار کرد: این طرح در هیئت امنا تصویب شده و باید مقدمات اجرایی اش فراهم شود. جذب متعهد خدمت از مقطع کارشناسی ارشد اینگونه است که حداکثر سن ۲۴ سال و اگر سربازی رفته اند ۲۶ سال است. افراد حائز شرایط می توانند دانشگاه فرهنگیان را برای تحصیل و همزمان تعهد استخدامی انتخاب کنند.

وی اضافه کرد: به عنوان مثال فردی لیسانس فیزیک دارد و کارشناسی ارشد آموزش فیزیک قبول می شود. این فرد وقتی به دانشگاه فرهنگیان می آید تمام دروسش، دروس معلمی فیزیک است. حتی سال دومش بخش عمده اش در درون مدرسه است و جایگزین رساله، تدریس پژوهشی و آموزش کاوی می کند و از این طریق کاملا آماده، وارد کلاس درس خواهد شد.

صحرایی افزود: کلیات طرح مذکور نیز در شورای هماهنگی تصویب شده و پیش بینی ما این است که حداقل ۲۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد بپذیریم که عمدتا از استعداد های درخشان هستند. تمرکز ما روی این گروه است و معتقدیم معلم باید در سواد ممتاز و در دانش انتقال سواد ممتازتر باشد.

اعلام سن پذیرش معلمان دانشجو در دوره کارشناسی

وی درباره سن پذیرش دانشجو در دوره کارشناسی نیز گفت: سن قانونی پذیرش دانشجومعلم در مقطع کارشناسی مطابق مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش ۲۲ سال است که یک زمانی به ۲۴ سال افزایش یافته، ولی حالا روی ۲۲ بماند یا ۲۴ منوط به تصمیم وزارت آموزش و پرورش است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

0e69cdb1-9e70-44ae-9ca7-963e1763cde9
171227437
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ