22 ژوئن 2024 - 10:19

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

صدور مجوز ساخت مسکن با متراژ زیر ۳۵ متر تکذیب شد

سخنگوی شهرداری تهران با تکذیب موضوع ساخت مسکن ۲۵ متری در پایتخت گفت: براساس قانون مجوز و پروانه ساخت برای واحدهای مسکونی زیر ۳۵ مترمربع داده نشده و نمیشود.

به گزارش پول نیوز، صدور مجوز ساخت مسکن با متراژ زیر ۳۵ متر تکذیب شد

عبدالمطهر محمدخانی؛ سخنگوی شهرداری تهران درباره نکات مطرح شده در اظهارنظر یک بانوی خانه دار که اخیرا منتشر شده است و در آن از طرح شهرداری برای «ساخت مسکن ۲۵ متری» انتقاد شده، اظهار کرد: اساساً چنین طرحی در دستور کار نیست. چنین ایده ای نیز توسط هیچ کدام از مدیران ارشد شهرداری یا شورای شهر تهران نشده است. اساساً چیزی به نام «مسکن ۲۵ متری» در تهران وجود ندارد.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری پایتخت تاکید کرد: در دوره گذشته مدیریت شهری ایده ساخت واحد هایی با متراژ پایین مطرح شد، با این هدف که افرادی که برای کار به شهر تهران مراجعه می کنند به جای اینکه شب داخل خودرو خود بخوابند، در این واحد ها به سر ببرند. حتی این طرح در کمیسیون ماده ۵ و شورای عالی شهرسازی و معماری هم مطرح شد؛ اما هیچگاه اجرایی نشد. ایرادی که در آن زمان درخصوص بیان این طرح مطرح شد، این بود که ساخت چنین واحد هایی توزیع جمعیتی را در شهر تهران به هم می ریزد.

سخنگوی شهردار تهران ادامه داد: به عبارتی ایده ساخت خانه های ۲۵ متری در سنوات گذشته توسط مدیران سابق شهرداری مطرح شده بود که همان زمان با مخالفت دولتِ وقت هیچ گاه به منصه اجرا نرسید. آنچه این بانوی بزرگوار مطرح کرده است احتمالاً ناشی از جست وجوی ناقص ایشان و مطالعه مطالب مطروحه در دوره پنجم مدیریت شهری بوده است.

وی تصریح کرد: از سوی دیگر برابر قوانین بالادستی به ازای هر نفر ۱۷.۵ مترمربع مساحت برای یک خانه مسکونی در نظر گرفته شده است که برای دو نفر حدود ۳۵ متر مربع است و بر اساس این قانون مجوز و پروانه ساخت برای واحد های مسکونی زیر ۳۵ مترمربع از سوی شهرداری تهران داده نمی شود.

محمدخانی یادآور شد: حتی در جنوب شهر نیز چنین اتفاقی روی نداده است نه تنها مردم بلکه سازندگان نیز نسبت به ساخت واحد های مسکونی با متراژ زیر ۳۵ مترمربع اقبالی نشان نمی دهند.

سخنگوی شهرداری تهران با تأکید مجدد بر اینکه ساخت مسکن ۲۵ متری به هیچ عنوان در دستور مدیریت شهری نیست و هیچ کدام از مدیران شهری دوره ششم مطلقاً چنین چیزی را مطرح نکرده اند، اضافه کرد: براساس آخرین ویرایش «طرح تفصیلی» پایتخت مصوب شورای عالی شهرسازی، حداقل متراژ قابل ساخت ۳۵ متر است. به این ترتیب از نگاه قانونی نیز، اساساً امکان صدور پروانه برای واحد های کوچک تر از این متراژ وجود ندارد.

وی تاکید کرد: از ابتدای امسال تنها ۱۵ پرونده آن هم در محدوده بافت فرسوده به دلیل اینکه سال ها به دلیل ریزدانگی و نفوذناپذیری امکان نوسازی نداشتند و همچنین حاضر به تجمیع با املاک پیرامونی نیز نشده بودند؛ مجوز ساخت دریافت کرده اند که مساحت این املاک ۳۵ مترمربع بوده است.

محمدخانی با بیان اینکه بر اساس آمار این املاک در منطقه ۷ و ۱۰ قرار دارند، گفت: در میان این پرونده ها کوچکترین ملکی که مجوز ساخت از ابتدای امسال دریافت کرده که تاکید می کنم در محدوه بافت فرسوده و ناپایدار بوده است، در منطقه ۷ واقع شده که مساحت این ملک نیز ۳۵ مترمربع است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

139508221759225609187254
-اسرائیل-به-رفح-1100x700
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ