22 ژوئن 2024 - 11:04

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

حمله باج افزاری به ۲۰۰ سازمان دولتی آمریکا

در طول سال ۲۰۲۲، بیش از ۲۰۰ سازمان دولتی در آمریکا هدف حملات باجافزاری قرار گرفتند.

به گزارش پول نیوز، حمله باج افزاری به ۲۰۰ سازمان دولتی آمریکا

کارشناسان امنیت سایبری شرکت “امسی سافت” با بررسی گزارش های عمومی، افشاگری ها و همچنین جست و جوی دارک وب و اطلاعات شرکت های دیگر، مدعی شدند شرکت ها در بخش دولت، آموزش و بهداشت و درمان، بیشترین اهداف حملات باج افزاری بوده اند.

در حدود نیمی از این وقایع، عوامل تهدید موفق شدند اطلاعات حساس را به سرقت ببرند.

در حملاتی که سال میلادی گذشته رخ داد، مجوعا ۱۰۵ کشور، ۴۴ دانشگاه و کالج، ۴۵ مدرسه و ۲۴ فراهم کننده خدمات درمانی، هدف حملات باج افزاری قرار گرفتند.

با وجود تحقیقات گسترده، شرکت “امسی سافت” می گوید این آمار احتمالا کامل نیست، زیرا همه سازمان ها تمایلی ندارند وقایع امنیت سایبری را فاش کنند. در مقایسه با شرکت های خصوصی، سازمان های دولتی تمایل بیشتری برای افشای جزئیات چنین وقایعی دارند، اما همچنان این احتمال وجود دارد که وقایع مذکور مخفی نگه داشته شود.

در گزارش “امسی سافت” آمده است: واقعیت این است که هیچ کس نمی داند شمار حملات ثابت شده، یا روند رو به افزایش یا کاهشی پیدا کرده است.

علاوه بر وقایع فاش نشده و پنهان مانده، وقایعی هستند که ممکن است به تازگی اتفاق افتاده اند مانند حمله به مرکز پزشکی سنترا استیت که ظاهرا در ۳۰ دسامبر اتفاق افتاده است. این سازمان در آن زمان اعلام کرده بود پذیرش بیماران را به دلیل مسئله امنیت سایبری، متوقف کرده است.

بر اساس گزارش وب سایت تِک رادار، هکر ها معمولا برای حمله به مراکز درمانی به دلیل نتایج مرگباری که می تواند داشته باشد و ممکن است به قیمت پایان عملیات و آزادی آن ها تمام شود، تردید دارند. در تعطیلات آخر هفته گذشته، گردانندگان باج افزار “لاک بیت” اعلام کردند با شاخه ای که یک بیمارستان کودکان را هدف گرفته است، ارتباطی ندارند و مدعی شدند این شاخه، با حمله به یک مرکز درمانی، مقررات آن ها را نقض کرده است. این گروه برای این حمله عذرخواهی کرد و یک رمزگشا داد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

n00445574-b
d241d37b-5fdc-4646-aef1-c964803b87e0
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ