28 تیر 1403 - 1:39

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

پیش فروش مسکن سکته کرد

تقاضا برای پیش خرید مسکن حتی در مناطق مصرفی و ارزا نتر پایتخت نیز به صفر رسیده است.

به گزارش پول نیوز، پیش فروش مسکن سکته کرد

در شرایط فعلی به قدری نوسان قیمت و هزینه ساخت مسکن زیاد شده است که حتی تمایل به پیش فروش تک واحد در میان سازنده ها نیز از بین رفته است

بازار پیش فروش در عین حال علاوه بر خروج کامل سازنده ها، تحت تاثیر تشدید نوسانات هزینه ساخت، با خروج دوم یعنی خروج تقاضای پیش خرید از سمت متقاضیان نیز همراه شده است. در واقع خروج متقاضیان پیش خرید همزمان با خروج کامل معدود سازنده هایی که در ماه های گذشته در تلاش برای حفظ علائم حیاتی بازار دوم معاملات مسکن، به پیش فروش تک واحد از یک پروژه با قیمت شناور، روی آورده بودند، به منزله ضربه نهایی به بازار پیش فروش و مرگ آن است.

تقاضای صفر برای پیش خرید
بر پایه تحقیقات میدانی به عمل آمده از مناطق مختلف شهر تهران نشان می دهد، تقاضا برای پیش خرید مسکن حتی در مناطق مصرفی و ارزا ن تر پایتخت نیز به صفر رسیده است. در حالی که در سال های گذشته به دلیل افت شدید قدرت خرید متقاضیان مصرفی، عملا خانه اولی ها به حاشیه بازار رانده شده و از این بازار اخراج شدند، اما تعداد کمی از آنها، در طول سال های جهش همواره به گزینه پیش خرید به عنوان یکی از راه های خانه دار شدن-هر چند در طول زمان و با پرداخت مرحله ای- فکر می کردند و در جست وجوی پیش خرید آپارتمان با قیمت مناسب بودند. اما هم اکنون این متقاضیان، از این بخش از بازار مسکن یا از بازار دوم معاملات نیز مانند بازار اول (بازار آپارتمان های آماده)، به اجبار خارج شدند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار