22 ژوئن 2024 - 10:34

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

ورود سکه بازان به میدان مین

برخی از فعالان بازار معتقدند سکه بازان این روزها بی محبا با وجود حباب سنگین سکه به دل میدان مین زده اند و در موقعیت خرید قرار گرفته اند.

به گزارش پول نیوز، ورود سکه بازان به میدان مین

بدون اغراق می توان گرانی افسارگسیخته در کالا های اساسی، قیمت خودرو، قیمت مسکن و… طی چند وقت گذشته را عجیب و بی سابقه دانست.

گرانی افسارگسیخته در ایران

بسیاری از کارشناسان اقتصادی معتقدند تورم، نقدینگی، کسری بودجه و… در کنار عوامل سیاسی از جمله برجام و تحریم ها دست به دست هم داده اند تا این گرانی به نحوی باشد که قیمت ها در کالا های بزرگ و کوچک از یکدیگر سبقت بگیرند.

این روز ها اعتراض به تورم و گلایه از گرانی های افسار گسیخته، نقل همه محافل از مترو و تاکسی تا اداره و مغازه شده است.

پیشروی قیمت سکه تحت تاثیر افزایش قیمت دلار

قیمت سکه و قیمت دلار هم از این موضوع جدا نیست؛ گفته می شود فلزگران بهای داخلی در چند وقت اخیر تحت تاثیر پیشروی اسکناس آمریکایی به پرواز در آمده است.

سکه بازان به میدان مین زده اند!

برخی از فعالان بازار معتقدند سکه بازان این روز ها بی محبا با وجود حباب سنگین سکه به دل میدان مین زده اند و در موقعیت خرید قرار گرفته اند.

افزایش قیمت دلار بدون زیرسازی/ اگر نرخ دلار ریزش کند…

از نگاه این دسته از معامله گران، چون دلار رشد سریع در سطوح جدید داشته امکان زیرسازی نداشته است و در صورتی که نرخ دلار با ریزش قابل توجه روبرو شود این امر ممکن است سکه بازان را با زیان گسترده مواجهه کند.

قیمت طلا صعودی شد

با این حال قیمت طلای جهانی در معاملات دیروز وارد کانال ۱۸۰۰ دلار شد و تا ۱۸۳۱ دلار بالا رفت، اما در ادامه معاملات دوباره نزولی شد و به ۱۸۱۴ دلار رسید؛ البته این قیمت در حول و حوش ۱۶ دلار افزایش را نشان می دهد.

این موضوع از نگاه برخی از معامله گران ممکن است موجب افزایش قیمت سکه در بازار امروز شود.

رشد قیمت دلار در روز تعطیل؟

از سوی دیگر روز گذشته با وجود تعطیل رسمی بودن کل کشور، برخی از کانال های تلگرامی و… مدعی بودند که نرخ دلار افزایش قابل توجهی را ثبت کرده است که البته رسانه دولت از آن تعبیر به قیمت سازی کرد.

پیش بینی قیمت سکه از مسیر نرخ دلار

با این حال تحلیلگران ارزی باور دارند در صورتی که این ادعا در بازار امروز چهارشنبه ۷ دی ماه تحقق پیدا کند این امر ممکن است موجب تقویت هیجانات سکه بازان شود و سکه مسیر رشد را دنبال کند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

01
139508221759225609187254
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ