28 تیر 1403 - 1:25

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

رشد ۴ برابری استخراج ماده معدنی در ۴ سال آینده

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به نام گذاری سال جاری در حوزه مس به نام هوشمندسازی صنعت مس، از هدف گذاری جهادی برای جهشی بلند در صنعت مس خبر داد.

به گزارش پول نیوز، رشد ۴ برابری استخراج ماده معدنی در ۴ سال آینده

علی رستمی در نخستین گردهمایی نوآوری و فناوری مجتمع مس شهربابک با عنوان «مسینو» که صبح امروز دوشنبه ۲۸ آذر ماه برگزار شد، با اظهار خرسندی از برگزاری این گردهمایی با شعار «نوآوری، تکمیل کننده پازل تولید»، بیان کرد: زمینه ایجاد شده برای ارتباط مستقیم حوزه صنعت و شرکت های دانش بنیان فرصت مناسبی را برای بیان نیاز ها و ضروریات توسعه صنعت و برطرف شدن آن ها توسط شرکت ها فراهم می سازد.

مدیرعامل شرکت ملی مس با تأکید بر هوشمندسازی در صنعت، اظهار داشت: هم اکنون رقابت حوزه صنعت در جهان در هوشمندی و بهره وری تعریف می شود و این مسئله لزوم ورود صنعت کشور به این حوزه و توجه به این ضرورت را نشان می دهد.

وی با اشاره به قدمت پنجاه ساله صنعت مس در ایران، افزود: با تجربه پنج دهه در حوزه صنعت مس انتظار می رفت که بجای مصرف کننده تکنولوژی و دانش در این صنعت؛ به تولیدکننده دانش و فناوری تبدیل می شدیم.
دکتر رستمی با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام هوشمندسازی صنعت مس، از هدف گذاری برای جهشی بلند در صنعت مس و اجرای نخستین معدن هوشمند در کشور خبر داد.

مدیرعامل شرکت مس در ادامه اولین اقدام برای جهشی بلند در صنعت مس را، افزایش ذخایر معدنی مس از طریق حفاری اکتشافی در پهنه های معدنی عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه تقویت این بخش در راستای بهره وری متناسب با ظرفیت ذخایر کشور در دستور کار قرار گرفته است، افزود: با سرمایه گذاری های عظیم در افزایش صد درصدی تکنولوژی تجهیزات حفاری، سفارش ۶۰ دستگاه حفاری، گفتگو با سازمان انرژی اتمی در جهت استفاده از پتانسیل هوابرد در اکتشافات و ورود تکنولوژی های جدید به این حوزه به دنبال تحقق این هدف هستیم.

رستمی در تشریح هدف گذاری در حوزه استخراج، افزایش ۲۰۰ میلیون تن استخراج به ۸۰۰ میلیون تن در چهار سال آینده را از جمله برنامه های آتی و مهم شرکت برشمرد و گفت: تقویت صد در صدی ماشین آلات و نیروی انسانی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ از این رو مذاکرات و اقداماتی نیز در این رابطه انجام گرفته است.

مدیر عامل شرکت ملی مس در راستای رسیدن به هدف توسعه بخش تولید و رسیدن به تولید ۵ میلیون تن کنسانتره مس، از ساخت ۴ کارخانه تغلیظ در سرچشمه، ۲ کارخانه تغلیظ در میدوک و همچنین ۲ کارخانه تغلیظ در مس سونگون در سال های آتی خبر داد و افزود: در بخش ذوب نیز دو کارخانه ذوب ۲۰۰ هزار تنی طی ۳۶ ماه آینده راه اندازی خواهد شد و ظرفیت کارخانه ذوب سرچشمه به چهار هزار تن و ظرفیت کارخانه ذوب خاتون آباد به ۲۰۰ هزار تن ارتقا خواهد یافت.

رستمی در پایان با اشاره به رتبه پنجم ایران در دارا بودن ماده معدنی مس در جهان، قرار گرفتن در رتبه ۱۸ در حوزه تولید را نامتناسب با ظرفیت های کشور عنوان نمود و اظهار داشت: حمایت کامل شرکت ملی مس از صنایع پایین دستی در راستای ایجاد زیرساخت های افزایش تولید و توسعه صنعت مس فرصت مناسبی هم برای این صنایع و هم برای حوزه مس در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار