28 تیر 1403 - 1:50

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

طرح و برنامه های «وتعاون» سرلوحه خدمات نوین بیمه ای

کسب تراز مثبت ۴۳ درصدی و موفقیت در پرداخت خسارت به همراه افزایش درآمد، همگی ماحصل انجام فعالیتهایی در شرکت بیمه تعاون بود که در اثر برنامههای تبیینی مدیریتی و طرحهای مبتنی بر فناوری انجام شده است. طرحها و پوششهای بیمهای شرکت بیمه تعاون چنان مورد توجه قرار گرفته که برای انتقال تجارب به دیگر شرکتهای بیمهای از طرف مسئولین امر برنامهریزیهایی در حال انجام است.

به گزارش پول نیوز، طرح و برنامه های «وتعاون» سرلوحه خدمات نوین بیمه ای

شرکت بیمه تعاون در گزارش فعالیت منتهی به آبان ماه سال جاری میزان درآمدی که از فروش حق بیمه به بیمه شدگان تحت پوشش خود به ثبت رساند برابر با ۱۰۵ میلیارد تومان بود و همچنین “وتعاون” از ابتدای سال مالی (منتهی به اسفندماه ۱۴۰۱) تا پایان آبان ماه از فروش حق بیمه به درآمد تجمیعی ۸۳۰ میلیارد تومانی دست یافت.

بیمه تعاون به صورت سیستماتیک و در چهارچوب مقررات اداری به بحث پرداخت خسارت توجه کرده است. «وتعاون» در آبان ماه به تراز مثبت ۴۳ درصدی دست یافت و میزان خسارتی که در آبان ماه پرداخت کرد برابر با مبلغ ۷۴ میلیارد تومان بود و از ابتدای سال تا پایان هشتمین ماه از سال مالی نیز میزان پرداختی خود را ۴۱۲ میلیارد تومان اعلام کرد.

بیشترین میزان درآمد “وتعاون” در آبان ماه سال جاری متعلق به «ثالث – اجباری» با مبلغی بالغ بر ۴۴ میلیارد تومان بود که در این دوره ۴۲ درصد از درآمد ماهانه را به خود اختصاص داد. پس از رشته بیمه «ثالث – اجباری» که عنوان درآمدزاترین رشته بیمه را به خود اختصاص داد، رشته بیمه «درمان» با مبلغی نزدیک به ۲۵ میلیارد تومان در جایگاه بعدی قرار داشت، همچنین از ابتدای سال مالی تا پایان آبان ماه نیز بیشترین میزان درآمد ثبت شده وتعاون مربوط به «ثالث-اجباری» با ۲۷۵ میلیارد تومان بود.

رئیس کل بیمه مرکزی در سفر خود به شهر رشت و بازدید از شعب بیمه تعاون گفته بود که «حتماَ از تجارب مدیرعامل بیمه تعاون برای پیشبرد هرچه مطلوب تر صنعت در بیمه مرکزی استفاده خواهیم کرد»، عملکرد بیمه تعاون چگونه بوده که رئیس کل بیمه مرکزی خواستار انتقال تجارب به دیگر شرکت های بیمه ای توسط «وتعاون» شده است.

بحث نوآوری در شرکت بیمه تعاون بسیار حائز توجه مسئولین و مدیران کشوری و بیمه ای ایران قرار گرفته است، به نحوی که بر این راه اندازی مرکز نوآوری و استفاده از تجارب دانش بنیانی و ایده های مرتبط با موضوعات و محصولات بیمه ای در دستور کار آن ها قرار گرفته است.

از اصول اولیه بیمه در کلیه رشته ها این است که ریسک بیمه شده تا جایی که ممکن است در سطح وسیعی پخش شود که بیمه اتکایی راه حل این اصل است. بیمه اتکایی نظامی است که بیمه گر صادر کننده بیمه نامه را قادر می سازد که با توجه به سرمایه و ذخایر خود بخشی از ریسک های صادره را به حساب خود نگه دارد و مازاد بر توان خود را بین بیمه گران اتکایی مختلف تقسیم کند. به بیان دیگر بیمه اتکایی را می توان توزیع جهانی ریسک نامید. بیمه اتکایی موجب می شود که بیمه گر صادر کننده ظرفیت خود را به مبلغ خاصی که توانایی ان اجازه می دهد محدود نکند بلکه ریسک های بزرگ با سرمایه های بالا را به راحتی قبول و مازاد را بیمه اتکایی کند.

با توجه به افزایش ظرفیت قرارداد ها در رشته های آتش سوزی، مهندسی و باربری و نیز با توجه به افزایش ظرفیت شرکت بیمه تعاون، میزان واگذاری اختیاری بیمه نامه ها کاهش یافته که بر این اساس تلاش «وتعاون» در راستای تعامل و ارتباط با بیمه گران اتکایی، ضمن بهره گیری از دانش و تجارب شرکت های همکار بر بهینه سازی بیمه نامه ها برای اتکایی کردن قرار گرفته تا از این رهگذر بیمه تعاون هم بتواند به اهداف استراتژیک خود نزدیک تر شود.

پوشش خدمات متفاوت بیمه نامه مسئولیت کشتی که سبب شده تا زمینه افزایش صدور بیمه نامه در این رشته فراهم شود به همراه پوشش بیمه نامه های پول در صندوق برای تنوع سبد محصولات و همچنین نسبت به پروژه های اختیاری، همکاری با شرکت های معتبر دارای پذیرش اتکایی و جلوگیری از بدون پوشش ماندن بیمه نامه های بالاتر از ظرفیت شرکت از دیگر برنامه های در دست اجرای بیمه اتکایی «وتعاون» می باشد که هدف اصلی ارائه این خدمات دستاورد های منفعتی برای مشتریان و کسب درآمدی شرکت است.

لازم به ذکر است؛ بیمه های زندگی به عنوان دیگر محصول مورد توجه شرکت بیمه تعاون نیز با اتخاذ استراتژی تنوع به جای تمرکز، از میانگین بیمه مرکزی که ۱۵ درصد است گذر کرده و ضریب نفوذ ۱۸ درصدی را به ثبت رساند. شرکت بیمه تعاون در حوزه مسئولیت اجتماعی نیز با حمایت بیمه ایران و بیمه مرکزی، موفق به راه اندازی بیمه توقف کسب و کار ناشی از پاندمی و اپیدمی شد و علی رغم آگاهی به زیان ده بودن این طرح، برای حمایت از کسب و کار ها در زمان پاندمی کرونا، به ۵ هزار واحد کسب و کاری خدمت ارائه کرد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار