25 تیر 1403 - 1:54

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

اهتمام دولت توسعه اشتغال «خانواده محور» برای زنان است

معاون رئیسجمهور در امور زنان و خانواده گفت: رویکرد حمایت از اشتغال خانوادهمحور در سفرهای استانی ادامه دارد و یکی از کارهای مهم اخذ اعتبار برای ایجاد بازارچه جهت ارائه محصولات بانوان کارآفرین است.

به گزارش پول نیوز، اهتمام دولت توسعه اشتغال «خانواده  محور» برای زنان است

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  همایش اشتغال آفرینی زنان سراسر کشور با حضور زنان کارآفرین به همت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

«انسیه خزعلی» معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در این همایش با تأکید بر نقش زنان در احیای مشاغل خانگی و اقتصاد خانواده محور گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری زنان محور خانواده هستند و تجربه حضور بانوان در بستر خانواده و اشتغال ثابت کرده است که آن ها می توانند عهده دار هدایتگری فضای خانواده توأم با مسئولیت های کار و اقتصاد باشند.

خزعلی با اشاره سخن پیامبر اکرم (ص) در خصوص مردم، افزود: سرمایه اصلی ما طبق فرموده پیامبر (ص) مردم هستند خوشبختانه در میان ملت ما حضور زنان صاحب فکر در حوزه اشتغال و اقتصاد در جامعه بسیار پررنگ است.

وی با اشاره به اهمیت ایجاد و احیای مشاغل خانواده محور تصریح کرد: از ابتدای روی کارآمدن دولت سیزدهم مسئله اشتغال و کارآفرینی در اولویت قرار گرفت.

خزعلی با تأکید بر اینکه رویکرد حمایت از اشتغال خانواده محور در سفر های استانی ادامه دارد: یکی از کار های مهم در سفر های استانی اخذ اعتبار برای ایجاد بازارچه جهت ارائه محصولات بانوان کارآفرین بوده و با همکاری شهرداری ها پیگیر آن هستیم تا بیشترین بستر با حداقل هزینه برای فروش محصولات زنان کارآفرین مهیا شود.
 
معاون رئیس جمهور در امور بانوان با تأکید بر اینکه بانوان کارآفرین نباید از مقوله صادرات غافل شوند، خاطرنشان کرد: زمینه سازی برای صادرات از پشتیبانی های مهم در حوزه اشتغال و کارآفرینی بانوان است. یکی از ضرورت های اقدام در اقتصاد بین الملل ارائه کالای باکیفیت و منطبق بر استاندارد های جهانی است که در این خصوص تلاش می کنیم در جلسات هم فکری با کارآفرینان، نواقص موجود در این خصوص رفع شود و سطح کیفیت کالا ها خصوصاً در صنایع دستی که می تواند حامل فرهنگ ما باشد ارتقا پیدا کند تا در زمینه صادرات بتوانیم با قدرت حضور یابیم.

خزعلی با اشاره به رشد اختصاص اعتبارات اشتغال زایی در دولت سیزدهم نسبت به دوره های قبل تصریح کرد: برای نمونه تنها در استان خوزستان ۱۰ برابر ۴ سال گذشته اعتبارات اشتغال زایی اختصاص یافته است.

وی با اشاره به گلایه برخی از کارآفرینان برای حضور در نمایشگاه های تهران، ادامه داد: بسیاری از کارآفرینان از هزینه های اجاره غرفه ها، سختی تردد و اسکان که معمولاً در خصوص حضور در نمایشگاه ها اعلام می شود، گلایه مندند که متأسفانه با توجه به شرایط بودجه ملاحظاتی در این خصوص وجود دارد، اما دغدغه این موضوع را داریم.

گفتنی است در این مراسم مشکلات و چالش های اشتغال توسط بانوان کارآفرین سراسر کشور مطرح شد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

IPO
دی
همچنین بخوانید
آخرین اخبار