24 تیر 1403 - 23:23

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

لایحه بودجه ۱۴۰۲ هفته آینده به مجلس می رسد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه با اشاره به اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۲ هفته آینده به مجلس میرسد، گفت: لایحه بودجه سال بعد یکپارچه بوده و دو مرحلهای نیست.

به گزارش پول نیوز، لایحه بودجه ۱۴۰۲ هفته آینده به مجلس می رسد

میرتاج الدینی عضو کمیسیون برنامه و بودجه، با بیان اینکه بودجه ۱۴۰۲ یکشنبه هفته آتی به مجلس ارائه خواهد شد، گفت: دلیل تاخیر دو هفته در ارائه بودجه به مجلس این بود که لایحه بر اساس توافق قبلی در چند بخش مجزا آماده شده و قرار بود در دو مرحله به مجلس ارائه می شود.

وی افزود، در نهایت ان طرح نهایی نشد، چراکه با ایراد قانون اساسی شورای نگهبان مواجه شده و بر این اساس به صورت لایحه یکپارچه به مجلس ارائه می شود.

به گفته این نماینده مجلس سیاست های کلی برنامه هفتم به دولت ابلاغ شده و برنامه ششم توسعه تا پایان سال پابرجاست و به صورت تلفیقی از دو برنامه مورد توجه خواهد بود. قهرا برنامه ششم تمدید خواهد و حداقل ۶ ماه برای تصویب برنامه هفتم زمان نیاز است.

وی افزود، در خواست مجلس این بود که بودجه مساله محور و منطبق با واقعیت کشور بوده و در کنار تقویت منابع پایدار احکام و تبصره ها جدا از جداول ارایه شود. معمولا بخش مهم بودجه تبصره و احکام ان است و گاهی تداخلات قوانین دائمی را تغییر می دهد الزام ما در مجلس این بود که تبصره ها جدا به مجلس ارائه شود چراکه به اصلاح ساختار بودجه کمک می کند.

به گفته میرتاج الدینی در دولت جدید دومین بودجه به مجلس ارائه خواهد شد و تصور ما این است کسری تراز عملیاتی بودجه ۱۴۰۲ مثل بودجه سال قبل کاهش یابد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

IPO
دی
همچنین بخوانید
آخرین اخبار