24 تیر 1403 - 23:46

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

پرداخت ۴۴ هزار میلیارد تومان وام بدون ضامن توسط بانک های دولتی!

بانکهای دولتی از ابتدای بهمن ماه سال گذشته تا پایان آبان امسال، ۴۴ هزار و ۵۸۱ میلیارد و ۷۲۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت کردهاند.

به گزارش پول نیوز، پرداخت ۴۴ هزار میلیارد تومان وام بدون ضامن توسط بانک های دولتی!

وزیر امور اقتصادی و دارایی از اواخر دی سال گذشته، بانک های دولتی را موظف کرد در پرداخت تسهیلات کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان صرفا اعتبارسنجی را ملاک قرار داده و از روش سنتی درخواست ضامن دست بکشند.

به دنبال این رویکرد، وزارت امور اقتصادی و دارایی در ۲۹ دی سال گذشته طی بخشنامه ای بانک های دولتی را به پرداخت تسهیلات خرد بدون ضامن مکلف کرد و با وجود آنکه بانک مرکزی بخشنامه مرتبط را در ۱۲ تیر ماه به شبکه بانکی ابلاغ کرد، اما بانک های دولتی از همان ابتدای بهمن ماه سال ۱۴۰۰ اعطای تسهیلات بدون ضامن و براساس اعتبارسنجی را در دستور کار قرار دادند.

در همین راستا از ابتدای بهمن ماه سال گذشته تا پایان تیر ماه امسال ۱۵ هزار و ۹۳۱ میلیارد و ۶۳۲ میلیون تومان تسهیلات در قالب ۴۷۵ هزار و ۴۴۸ فقره تسهیلات توسط بانک های دولتی پرداخت شده است که این آمار در پایان مرداد ماه با جهشی قابل توجه به ۲۳ هزار و ۶۷۳ میلیارد و ۳۵۶ میلیون تومان تسهیلات به ۷۰۳ هزار و ۴۶۰ نفر رسید که تنها در یک ماه ۷ هزار و ۷۴۱ میلیارد و ۷۲۴ میلیون تومان رشد داشته است.

همچنین، بانک ها از ابتدای بهمن ماه سال گذشته تا پایان آبان امسال، ۴۴ هزار و ۵۸۱ میلیارد و ۷۲۲ میلیون تومان تسهیلات به یک میلیون و ۲۱۶ هزار و ۸۱۸ هزار نفر پرداخت کرده اند که از انتهای مرداد ماه تا پایان آبان ۲۰ هزار و ۹۰۸ میلیارد و ۳۶۶ میلیون تومان به این رقم پرداختی ها اضافه شده که این میزان تسهیلات به ۵۱۳ هزار و ۳۵۸ نفر پرداخت شده است که جهشی قابل توجه را نشان می دهد.

طبق جدول بالا، بیشترین تسهیلات بدون ضامن از سوی بانک سپه با مبلغ ۱۳ هزار و ۸۴۷ میلیارد و ۳۵۵ میلیون تومان به ۴۷۷ هزار و ۶۶۳ نفر پرداخت شده است.

بعد از آن، بانک تجارت با ۱۶ درصد، بانک رفاه کارگران با ۱۰ درصد و بانک قرض الحسنه مهر ایران با ۱۱ درصد، رتبه های بعدی را از نظر میزان پرداخت تسهیلات بدون ضامن در بین بانک های دولتی به خود اختصاص داده اند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

IPO
دی
همچنین بخوانید
آخرین اخبار