25 تیر 1403 - 2:26

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

تامین مالی شرکت های اقتصادی کشور از بازار سرمایه ناچیز است

نایب رئیس اتاق ایران با بیان اینکه طی حدود ۱۹ فصل اخیر تامین مالی یکی از اصلیترین معضلات فعالان اقتصادی در فضای کسب و کار بوده، گفت: متاسفانه اکنون سهم بازار سرمایه در تامین مالی فعالان اقتصادی حقیقی کشور رقمی ناچیز است.

به گزارش پول نیوز، تامین مالی شرکت های اقتصادی کشور از بازار سرمایه ناچیز است

حسین سلاح ورزی در همایش منطقه ای تامین مالی غرب کشور که امروز (سوم آذر) در کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به اینکه طی پنج سال اخیر فضای کسب و کار کشور به صورت فصلی و مستمر توسط اتاق ایران پایش می شود، اظهار کرد: در ۱۹ فصل اخیر تامین مالی یکی از سه مانع اصلی پیش روی فعالین اقتصادی بوده است.

وی ادامه داد: اگر نگاهی به آمار و ارقام تامین مالی از بازار سرمایه داشته باشیم و چنانچه بخش دولتی، نهاد های عمومی، شهرداری ها و … را کنار بگذاریم، سهم بخش حقیقی کشور از تامین مالی بازار سرمایه رقمی بسیار ناچیزی است.

عضو شورای عالی بورس از علاقمندی سازمان بورس برای مشارکت بیشتر در تامین مالی شرکت ها و پروژه ها یاد کرد و ادامه داد: امیدواریم با این روند بتوان از ظرفیت تامین مالی بازار سرمایه بیشتر استفاده کرد.

سلاح ورزی با بیان اینکه امروزه بازار سرمایه گسترده و توانمند، در کنار تکنولوژی به یکی از مصادیق توسعه یافتگی کشور ها تبدیل شده، خاطرنشان کرد: متاسفانه در کشور ما آنطور که باید از این بازار استفاده نشده است.

وی تاکید کرد: یکی از دلایلی که باعث شده آنطور که باید شرکت ها از بازار سرمایه استفاده نکنند لزوم شفافیت در این بازار است که برخی شرکت ها بواسطه ساختار قدیمی و تداخل مالکیت و مدیریت در این زمینه دچار چالش هستند.

به گفته نائب رئیس اتاق ایران داشتن دانش و آگاهی کافی نیز یکی دیگر از عواملی است که برای ورود به بازار سرمایه به آن نیاز داریم و برخی شرکت ها در این زمینه دچار خلا هستند.

سلاح ورزی تعدد قوانین، تورم مقررات، تکثر مراجع تصمیم گیری و … را از دیگر موانع ورود شرکت ها به بازار سرمایه دانست.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

Untitled-2-e1720952038288-673x470
IPO
همچنین بخوانید
آخرین اخبار