22 ژوئن 2024 - 4:45

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

جوسازی رسانه های معاند از عوامل اصلی نوسانات ارزی

نماینده سابق مجلس گفت: مردم نباید زمانی که نیاز به ارز ندارند اقدام به خرید کنند.

به گزارش پول نیوز، جوسازی رسانه های معاند از عوامل اصلی نوسانات ارزی

مهرداد لاهوتی، نماینده سابق مجلس و کارشناس مسائل اقتصادی درباره چرایی افزایش نرخ ارز به خبرنگاران گفت: یک دلیل مهم افزایش نرخ ارز فضای روانی به وجود آمده این روز ها است. به این معنا، وقتی فضای ترسیم شده از کشور توسط شبکه های معاند ملتهب نشان داده می شود برقیمت ارز هم به طور طبیعی تاثیر می گذارد.

وی در ادامه اضافه کرد: دولت در فضای به وجود آمده باید مردم را متقاعد کند که این امر پایدار باقی نخواهد ماند، برای مثال پس از امضای برجام مردم فروشنده شدند و این مسئله دلیلی جز اطمینان بخشی به مردم از سوی دولت ندارد. علاوه براین باید بر صادرات غیر نفتی بیش از این تاکید شود تا تنها منبع ورود ارز نفت نباشد.

نماینده سابق مجلس دراین خصوص که بانک مرکزی برای مدیریت شرایط چه سیاستی باید در پیش بگیرد، اظهار داشت: هراندازه بانک مرکزی تعادل عرضه و تقاضا را مدیریت کند و این اطمینان برای مردم به وجود آید که مشکلی بابت دریافت ارز در زمان نیاز وجود نخواهد داشت، موثرتر خواهد بود.

این کارشناس مسائل اقتصادی ادامه داد: متاسفانه در سال های گذشته بازار ارز شرایط مطمئنی نداشته و سبب شده تا در قرارداد های اقتصادی بلاتکلیفی به وجود آید. علاوه براین نرخ کالا های اساسی به دلیل حذف ارز ۴۲۰۰ و خرید آن ها با ارز نیمایی هم افزایش یافت.

وی در قالب توصیه به مردم برای جلوگیری از نوسانات ارزی ابراز کرد: مردم در چنین شرایطی چنانچه نیاز به ارز ندارند، خرید نکنند. در واقع با این کار به خود کمک خواهند کرد و این کار فقط به دولت یاری نمی رساند. برخی از مردم کارت ملی خود را در اختیار فرد دیگری برای خرید ارز قرار می دهند، این گروه باید در نظر داشته باشند با این کار تنها منافع یک نفر را تامین می کنند و با انجام آن نه تنها سایرین بلکه خود آنان هم دچار آسیب خواهند شد، زیرا این کار به افزایش نرخ ارز کمک خواهد کرد و به دنبال آن قیمت تمام شده کالا ها افزایش پیدا می کند و به اقشار متوسط و ضعیف جامعه این افزایش قیمت تحمیل می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

00
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ