22 ژوئن 2024 - 8:55

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

هفت ویژگی بسیج از نگاه قرآن به قلم آیت الله مصباح یزدی

کتاب نگاهی گذرا به بسیج و بسیجی مجموعه گفتارهای حضرت آیت الله مصباح یزدی است.

به گزارش پول نیوز، هفت ویژگی بسیج از نگاه قرآن به قلم آیت الله مصباح یزدی

کتاب نگاهی گذرا به بسیج و بسیجی مجموعه گفتار های حضرت آیت الله محمد تقی مصباح یزدی است که در مناسبت ها و موقعیت های گوناگون درباره بسیج و تفکر بسیجی نوشته شده است، این کتاب در ۱۲۵ صفحه توسط موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) به چاپ رسیده است.

ایشان در این کتاب ضمن برشمردن ویژگی های قرآنی بسیج و بسیجی، رسالت این شجره طیبه را نیز معرفی کرده اند، در بخش نخست این کتاب و در پی بازشناسی مفهوم و کارکرد های بسیج، از آسمانی ترین واژه ها مدد جسته می شود و به هفت ویژگی بسیج در نگاه روشن قرآن از جمله پایداری در راه خدا، طلب آمرزش الهی، طلب ثبات قدم و نصرت از خداوند، اتکا به قدرت الاهی، تواضع با مؤمنان، سرسختی با دشمنان، و پیوند با ولایت اشاره می شود.

///

 مؤلف با اشاره به خطبه های امیرالمؤمنین (ع) در کتاب شریف نهج البلاغه در بیان ویژگی های رزمندگان و بسیجیان صدر اسلام، ویژگی ها و مؤلفه های بسیجی راستین را در آینه نهج البلاغه باز می نمایاند.

عشق به جهاد و شهادت، انس با قرآن، روزه داری، سحرخیزی، احیای سنت های الاهی، وظیفه شناسی، تبعیت از رهبری و زنده نگهداشتن یاد شهیدان از ویژگی هایی است که در کلام حضرت امیر برای بسیجیان ذکر شده است.

در پایان این کتاب به نقش تأثیرگذار بسیج و تفکر بسیجی در تحولات فرهنگی و سیاسی کشور به ویژه در انقلاب اسلامی و نقش اجتماعی بسیج اشاره شده است.

نویسنده در این بخش، ضمن بیان اهمیت آشنایی با فرهنگ غرب و انحطاط فزاینده آن، لزوم مقابله با تهاجم فرهنگی، حفظ تفکر و روحیه بسیجی و آگاهی از مسایل سیاسی را به عنوان ضامن بقای انقلاب و ارزش های والای اسلامی شرح و توضیح می دهند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

00
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ