22 ژوئن 2024 - 9:55

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

جذب گردشگر، رویایی غیر قابل تحقق

نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی از شرایط نامناسب برای جذب گردشگر انتقاد کرد و گفت: فرض بگیریم که گردشگر برای سفر به ایران تمایل دارد، اما سوال اینجاست که با چه امکاناتی میخواهیم به استقبال گردشگر برویم.

به گزارش پول نیوز، جذب گردشگر، رویایی غیر قابل تحقق

منصور آرامی در گفت و گو با خبرنگار پول نیوز  از سیستم حمل و نقل نامناسب به عنوان پاشنه آشیل گردشگری یاد کرد و گفت: گردشگر قرار است با چه وسیله ای به کشورمان بیاید؟ اگر گردشگر بخواهد از طریق دریا، هوا و حتی زمینی به کشورمان بیاید، با انواع مشکلات رو به رو می شود.

وی از اسکان به عنوان چالش دوم گردشگری یاد کرد و گفت: هزینه اسکان در مناطق گردشگری یک بحث است، اما باید محل اسکان گردشگر جاذبه داشته باشد که ندارد و به جرات می توان تاکید کرد که جذب گردشگر بیشتر به رویایی غیر قابل تحقق می ماند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از ضعف زیرساخت ها گفت: فرض کنیم که گردشگر برای مسابقات جام جهانی به قشم بیاید، در قشم می خواهد چه چیز هایی را ببیند؟ آیا برایش امکانات هست؟ بی شک حتی امکانات مناسب اولیه هم وجود ندارد.

وی در پاسخ به اینکه آیا گردشگران خارجی جام جهانی برای سفر تفریحی یا برای اقامت به ایران می آیند گفت: کار کمی سخت شده است. باید بپذیریم که در این مورد کاری نکرده ایم. گردشگری ورزشی که برای اولین بار بخواهد انجام شود، آن هم در یک بازه زمانی یک ماهه، بسیار سخت است، زیرا بحث رقابت با سایر کشورهاست.

آرامی با تاکید بر اینکه برای برنامه ریزی گردشگری در طول سال، میتوان یک دوره زمانی مناسب را مشخص و برنامه ریزی کرد گفت: در این مدت جمعیت مشخصی تعیین می شود که می توان تا حدودی برنامه ریزی کرد، اما اکنون در یک رقابت تنگاتنگ کوتاه مدت با سایر کشور ها قرار داریم.

وی با یادآوری اینکه هم شهردار و هم نماینده مجلس بوده است گفت: جذب گردشگر واقعاً با گفتن نمی شود و نیاز به برنامه دارد. اگر دنیا گردشگر جذب می کند، برنامه دارد و همینطوری نمی شود.

 

بیشتر بخوانید:فرصت سوزی، معضل کیش و قشم در جام جهانی قطر

نماینده بندرعباس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید به شرایط ورود گردشگر توجه شود گفت: گردشگر با بروکراسی جدی رو به رو است. کسی که میخواهد ویزا بگیرد، باید سریع بگیرد. وسیله ای که یک گردشگر می خواهد از ان استفاده کند باید آنقدر سریع و راحت باشد که جذابیت ایجاد کند و باید قیمت ها مناسب باشد.

وی از قیمت بالای پرواز ها انتقاد کرد و گفت: با این قیمت ها هیچ گردشگری نمی تواند با پرواز به ایران بیاید. اکنون یک پرواز بین بندرعباس تا تهران ساعتی یک میلیون تومان هزینه پروازمان است که اگر بخواهیم آن را به دلار حساب کنیم، خیلی برایشان سنگین میشود.

آرامی از ناتوانی در ارایه سفر دریایی مناسب به گردشگر خبر داد و گفت: فراموش نکنیم که برای جذب گردشگر در رقابت جهانی قرار داریم و در این شرایط به هیچ عنوان نمی توانیم به جذب گردشگر امیدوار باشیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

jovdf
3771646
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ