22 ژوئن 2024 - 8:56

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

از بانک تا پیمانکار طلبکارند

معاون شهردار تهران در صحن شورا شهر گفت: ٣٠ هزار اصل و ٢٠ هزار میلیارد تومان فرع بدهیهای ما است و به دنبال کاهش بدهیهای خود هستیم

به گزارش پول نیوز، از بانک تا پیمانکار طلبکارند

لطف الله فروزنده معاون اقتصادی و مالی شهرداری تهران افزود: به دنبال کاهش بدهی های خود هستیم و مذاکراتی را با شهر آفتاب و شهروند مذاکراتی را انجام داده ایم و هرچه بتوانیم بهتر عمل کنیم بدهی های خود راکاهش خواهیم داد. وى ادامه داد: ٣٠ هزار اصل و ٢٠ هزار میلیارد تومان فرع بدهی های ما است، اگر بتوانیم آن ها را تسویه کنیم به نفع شهرداری تهران خواهد بود.

لطف الله فروزنده همچنین در باره بررسی لایحه یک فوریت مجوز واگذاری بخشی از سهام تعدادی از شرکت های تابعه شهرداری تهران جهت تسویه بدهی به بانک ها گفت: به دنبال کاهش بدهی های خود هستیم و مذاکراتی را با بانک شهر و وزارت صمت درباره شهر آفتاب و شهروند انجام داده ایم و هرچه بتوانیم بهتر عمل کنیم بدهی های خود را بیشتر کاهش خواهیم داد. وی ادامه داد: ۳۰ هزار اصل و ۲۰ هزار میلیارد تومان فرع بدهی های شهرداری است و اگر بتوانیم آن ها را تسویه کنیم به نفع شهرداری تهران خواهد بود. فروزنده با اشاره به چرایی یک فوریت این لایحه بیان کرد: به دلیل آنکه هرچه سریعتر بدهی های خود را کاهش دهیم و با نتیجه برسیم لایحه بصورت یک فوریت است. معاون مالی و اقتصادی شهرداری تهران گفت: فقط ۳۸ هزار میلیارد تومان به بانک شهر بدهی داریم و همچنین ۸ هزار میلیارد تومان مناطق به پیمانکاران بدهی دارند. وی گفت:حدود ۱۵ هزار سند شهرداری برای پرداخت بدهی های شهرداری آماده شده و ۷ هزار و ۵۰۰ سند به سازمان برنامه و بودجه داده شده است.

بر اساس این لایحه شهرداری درخواست کرده است تا بخشی از سهام شرکت خدمات کالای شهروند، شرکت همشهری و شرکت شهر آفتاب به میزانی که مدیریت شرکت در اختیار شهرداری تهران باقی بماند واگذار شود همچنین شهرداری تهران در این لایحه درخواست کرده است تا تمام ۶/۲ درصد شرکت فروشگاه زنجیره ای رفاه برای پرداخت بدهی به بانک ها به صورت کامل واگذار شود. سپس در ادامه جلسه یک فوریت این لایحه با ١٩ رای موافق به تصویب رسید.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

00
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ