24 تیر 1403 - 4:30

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

رشد ۲۰۲ درصدی درآمد سرمایه گذاری از محل منابع بیمه ای در بیمه تعاون

در شش ماه ابتدایی امسال (۱۴۰۱) درآمد سرمایه گذاری از محل منابع بیمهای در شرکت بیمه تعاون رشدی ۲۰۲ درصدی را تجربه کرده است.

به گزارش پول نیوز، رشد ۲۰۲ درصدی درآمد سرمایه گذاری از محل منابع بیمه ای در بیمه تعاون

سرمایه گذاری از محل منابع بیمه ای یکی از شاخص ترین شیوه های درآمدزادیی شرکت های بیمه در کشور های توسعه یافته است، به عبارتی در یک اقتصاد سالم شرکت های بیمه با فعال کردن منابع بیمه ای که در اختیار دارند به کسب سود و ایفای تعهدات خود می پردازند.

در اقتصاد پر نوسان ایران متاسفانه این سازوکار جای خود را به انواع سفته بازی ها و بورس بازی ها داده که موفق بودن یا نبودن در آن ها کمترین نسبت را با مساله بیمه داری دارد.

با این حال و به رغم فضای عمومی صنعت بیمه، شرکت بیمه تعاون یکی از معدود شرکت هایی است که درآمد سرمایه گذاری از محل منابع بیمه ای در آن رشد خارق العاده ای را تجربه کرده است.

مطابق صورت های مالی منتشر شده از عملکرد شش ماهه شرکت بیمه تعاون، یونس مظلومی، مدیرعامل بیمه بلد این شرکت با رشد ۲۰۲ درصدی درآمد های حاصل از سرمایه گذاری از محل منابع بیمه ای توانسته حدود ۱۰ میلیارد تومان از این محل کسب درآمد کند.

مجموع حق بیمه خالص این شرکت نیز با رشدی ۵۰ درصدی به حدود ۳۰۷ میلیارد تومان رسیده است. درآمد های بیمه ای این شرکت نیز با رشدی ۵۴ درصدی به ۳۳۰ میلیارد تومان رسیده است.

مظلومی در طول یک دوره شش ماه همچنین توانسته تا هزینه های اداری و عمومی این شرکت را نزدیک به ۴۷ درصد کاهش دهد.

با این ملاحظات در مجموع سود خالص ۶ ماهه ابتدایی شرکت بیمه تعاون برای امسال (۱۴۰۱) بیش از ۱۲ میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان بوده است.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

5036464
4601998
همچنین بخوانید
آخرین اخبار