22 ژوئن 2024 - 8:58

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

«وقفه» مسئله زنان را به تصویر می کشد

کارگردان «وقفه» گفت: این فیلم به دلیل نگاه متفاوت به مسئله زنان مورد توجه دبیر جشنواره قرار گرفت.

به گزارش پول نیوز، «وقفه» مسئله زنان را به تصویر می کشد

فیلم داستانی که در سی ونهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران جایزه ویژه دبیر جشنواره را از آن خود کرد، فیلم کوتاه «وقفه» از مانا پاک سرشت بود که تهیه کنندگی اثر را البرز پورصیاد و انجمن سینمای جوانان ایران را به عهده گرفت و این فیلم با بازی پاک سرشت روی پرده رفت و به دلیل نگاه متفاوت به مسئله زنان مورد توجه مهدی آذر پندار قرار گرفت.

مانا پاک سرشت، کارگردان فیلم کوتاه «وقفه» در برنامه «سینماچی» رادیو جوان درباره سوژه این فیلم گفت: این فیلم مسائل مربوط به زنان جامعه را به تصویر می کشد. همه بانوان در هر کجای دنیا، چند روزی در این شرایط قرار می گیرند و وضعیت روحی – روانی خاصی را تجربه می کنند.

پاک سرشت با بیان اینکه منعی برای حضور در جشنواره نبود و فیلم با خط قرمز های جشنواره مواجه نشد، افزود: نه تنها منعی برای حضور در جشنواره نبود، بلکه آقای آذرپندار از این فیلم استقبال کردند. چون داستان نگاه متفاوتی داشت. با وجود اینکه ایشان نگران بودند که کار در جشنواره فیلم کوتاه تهران پذیرفته نشود، ولی اثر پذیرفته شد و آقای آذرپندار به من تبریک گفتند و فیلم را فیلم محترمی دانستند.

این کارگردان درباره داستان «وقفه» توضیح داد: در این فیلم بازه زمانی یک خانم را به تصویر کشیدم که در شرایط خاص به سر می برد.

پیش از این، این نویسنده درباره دیالوگ این فیلم ۱۵ دقیقه ای گفته بود، دیالوگ مهم فیلم این است که «برو هر وقت که پاک شدی برگرد. شاید هم هیچ وقت برنگشتی…».

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

00
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ