22 ژوئن 2024 - 9:28

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

سرنوشت رمز ارز ها در گرو یک انتخابات!

تاثیر انتخابات کنگره بر سرنوشت رمزارزها، این موضوع حیاتی است که چه کسانی یا چه گروههایی ترکیب کمیتههای ناظر بر لوایح رمزارزها را تشکیل داده و قرار است به صورت غیر مستقیم در خصوص سرنوشت و آینده رمزارزها تصمیم بگیرند.

به گزارش پول نیوز، سرنوشت رمز ارز ها در گرو یک انتخابات!

محمدرضا ستاری: فارغ از تمامی فعل و انفعالاتی که با روش شدن نتیجه انتخابات کنگره آمریکا ممکن است به وقوع بپیوندد، تاثیر نتایج این انتخابات بر سرنوشت بازار رمزارز ها غیر قابل کتمان است. زیرا در این کنگره احتمالاً تکلیف قوانین مرتبط با فناوری بلاک چین و نیز نحوه شکل گیری مقرارت مربوطه به رمزارز ها مشخص می شود. اکنون بسیاری از تحلیل گران معتقدند که چه بخواهیم و چه نخواهیم، پول در آینده به صورت دیجیتالی به حیات خود ادامه می دهد. اما مساله مهم این است که آینده این پول دیجیتالی توسط قانون گذاران و دولت ها چگونه تعیین و نقشه راه آن ترسیم می شود. در واقع وقتی قرار است سیستم قدیمی داد و ستد مالی بر مبنای ارزش تولید، ثبت و مبادله دستخوش تغییرات اساسی شود، برای همه ما مساله حیاتی این است که قوانین و مقررات قرار است چگونه این روند تحولی را تعریف کنند. به گزارش کوین دسک، از چند ماه قبل برای همه ما مبرهن شه که صنعت کرپتوکارنسی در سال جاری میلادی وارد عصر جدیدی از قوانین نظارتی خواهد شد. از همین رو مسائل اساسی و چالش های دیگر اقتصادی باعث شده تا این قوانین و مقررات برای رمزارز ها به کنگره بعدی آمریکا سپرده شود. در واقع این موضوع حیاتی است که چه کسانی یا چه گروه هایی ترکیب کمیته های ناظر بر لوایح رمزارز ها را تشکیل داده و قرار است به صورت غیر مستقیم در خصوص سرنوشت و آینده رمزارز ها تصمیم بگیرند.

سود و زیان قانونگذاری اولین مورد قانون گذاری برای رمزارز ها، قانون حمایت از مصرف کننده کالا های دیجیتال (DCCPA) کمیته کشاورزی سنا است. با توجه به زیان هایی که مردم از سقوط پلتفرم های وام دهی کریپتو مانند شبکه سلسیوس و وویجر دیجیتال متحمل شدند، هدف این لایحه منطقی به نظر می رسد؛ زیرا مسئولیت پذیری بیشتری را بر ارائه دهندگان تحمیل و قوانین سخت گیری را برای حفاظت از دارایی های مشتریان وضع می کند. همچنین، DCCPA به صراحت توکن های رمزنگاری را به عنوان “کالا های دیجیتال” تعریف می کند که کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) را در نقطه نظارت اولیه قرار می دهد. این با آنچه که بسیاری از منتقدان رویکرد سختگیرانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد کریپتوکارنسی برای آن اصرار دارند مطابقت دارد. اما یک اصطلاحی وجود دارد که می گوید، شیطان همیشه در جزئیات ظاهر می شود. بسیاری نگران این هستند که الزامات فراگیر، که در یک صفحه اولیه ارائه شده، مبنی بر اینکه «همه پلتفرم های کالا های دیجیتال در CFTC ثبت می شوند»، می تواند عملیات DeFi را غیرقابل اجرا کند. پیش نویس این لایحه اصلاحیه ای را نشان می دهد که برای هر فردی که «نرم افزار توسعه یا منتشر می کند» از طبقه بندی تحت پوشش لایحه «کارگزار کالا های دیجیتال» معافیت اضافه می کند. در حالی که این موضوع می تواند یک برگ برنده برای توسعه دهندگان رمزارز محسوب شود، اما هنوز نگرانی هایی وجود دارد که عبارات بیش از حد مبهم می تواند برخی از اپراتور های کلیدی DeFi را مسئول کرده و بنابراین کل اکوسیستم نرم افزار محور غیرمتمرکز پروتکل های به هم پیوسته و قابل ترکیب DeFi را به اصطلاح خفه کند. این موضوع از آنجا حائز اهمیت است که تنها در ایالات متحده، درآمد بخش خدمات مالی (قیمتی که بانک ها و سایر موسسات برای واسطه گری از ما دریافت می کنند) در سال ۲۰۲۱ به ۴.۸۵ تریلیون دلار یا ۷.۴ درصد از تولید ناخالص داخلی رسیده است. قانون استیبل کوین
در حال حاضر قانون مرتبط با استیبل کوین ها مانند تتر در حال انجام است. حال یکی از این مسائل مهم این است که کدام آژانس فدرال باید ناشران استیبل کوین را تنظیم کند؟ به نظر می رسد که این پیشنهاد از تقاضای محدود شدن انتشار استیبل کوین به بانک های تحت نظارت خارج می شود و در عوض ناشران غیربانکی را تحت مقررات سخت گیرانه فدرال رزرو یا برخی دیگر از سازمان های نظارتی با اهداف خاص قرار می دهد. این تمایز اهمیت دارد، زیرا می تواند تعیین کند که آیا صادرکنندگان استیبل کوین به حمایت فدرال مانند تسهیلات وام دهی فدرال رزرو یا پوشش سپرده از شرکت بیمه سپرده فدرال دسترسی دارند یا خیر؟ در واقع نحوه تنظیم قانون می تواند پیامد های مثبت و منفی بزرگی برای ناشران رقیب استیبل کوین داشته باشند. از سوی دیگر این سوال مطرح می شود که آیا استیبل کوین ها به فدرال رزرو متصل می شوند؟ قانونگذاران این گزینه را دور زده اند. بحث در مورد اینکه آیا فدرال رزرو باید این فرآیند را هدایت کند یا خیر، به این سوال بزرگ منجر می شود که آیا باید ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به موازات یا به جای استیبل کوین ها دنبال کند؟ این امر باعث وجود ابهام در مورد نوع حریم خصوص مبادلات معامله گران با دلار های دیجیتال و نیز میزان ورود و خروج آن ها از حوزه قضایی می شود. در این رابطه حامیان یک مدل استیبل کوین مبتنی بر بخش خصوصی، که در آن توکن های دلار مبتنی بر بلاک چین می توانند به صورت مستقیم بین کیف پول ها در هر نقطه از جهان حرکت کنند، به درستی آن را به عنوان راهی برای فراهم کردن شمول مالی برای همه و تحریک نوآوری جهانی پیرامون پول به تصویر می کشند.. این یک نقطه مقابل جذاب برای ایده یک CBDC با مدیریت و نظارت متمرکز است. اما همانطور که پیش از این نیز اشاره شده، چراغ سبز نظارتی برای استیبل کوین ها می تواند می تواند منجر به انباشت دلار در سطح جهاانی شده و حاکمیت پولی سایر کشور ها را به گونه ای تضعیف کند که یکی از پیامد های آن بروز دعوا های سیاسی خواهد بود. به همین دلیل است که قانونگذاران در صورت اشتباه می توانند صدمات زیادی به بازار رمزارز ها وارد کنند و تاکید بر روی نتایج انتخابات کنگره آمریکا نیز به همین منظور انجام می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

572591_874
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ