22 ژوئن 2024 - 9:45

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

انیمیشن پر زرق و برق در ایران دیده می شود

کارگردان انیمیشن «پوتین» گفت: انیمیشن در ایران پر زرق و برق دیده میشود، ولی کار من مینیمال است و چیزی نیست که در ایران مورد پسند اکثریت باشد.

به گزارش پول نیوز، انیمیشن پر زرق و برق در ایران دیده می شود

انیمیشن «پوتین» به کارگردانی سید محسن پورمحسنی شکیب و تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران دفتر رشت ساخته شده است.

سید محسن پورمحسنی شکیب گفت: این انیمیشن کوتاه سه دقیقه ای در ژانر کمدی سیاه ساخته شده است که مضمونش از طرفی می تواند درباره مهاجرت باشد از طرفی راجب بدیهی های جنگ باشد. داستان پرنده ای که درجنگ می خواهد برای بچه هایش غذا پیدا کند.

انیمیشن در ایران پر زرق و برق دیده می شود، ولی کار من مینیمال است و انیمیشن من چیزی نیست که در ایران مورد پسند اکثریت باشد.

انیمیشن پوتین

پورمحسنی شکیب افزود: خود فیلمنامه سال ۹۸ استارت کارش را زدم و این ایده ناگهانی بود. این فیلمنامه جزء فیلمنامه ای بود که درسته در ذهن من آمد. بعد از آن این فیلم به اولین پیچینگ انجمن سینمای جوانان رسید و کار با بالاترین امتیاز قبول شد. سال ۹۹ پروسه ساخت این کار یک سال و نیم طول کشید و از دی ماه ۱۴۰۰ پخش بین المللی شروع شد که تا به این لحظه در هشت جشنواره مورد تایید اسکار حضور داشته است. این فیلم کوتاه کاندید اولین انیمیشن و اولین فیلم کوتاه تاریخ سینمای ایران بود که کاندید اسکار دانشجویی سال ۲۰۲۲ شد.

او ادامه داد: افراد اصلی این انیمیشن سه نفر هستند که کار را باهم پیش بردیم. بزرگ ترین چالش ساخت این انیمشن برای من ارتباط گرفتن با افراد کارم بود، چون نیاز به برقراری ارتباط داشت و خب داستان های زندگی و سختی کار کمی مشکل است. اما ساخت این انیمیشن کوتاه از لحاظ فنی خداروشکر دچار مشکل نبود.

سید محسن پورمحسنی شکیب در مورد سختی کار اینگونه گفت: انیمیشن پوتین کاری دو بعدی کلاسیک است که کار به صورت تک به تک فریم ها نقاشی شده اند، ساخت بک گراند ها خیلی زمان برد، چون طراحی خرابه ها زمان برد. مهمترین قسمت سختی کار ساخت آن هست که بدانیم از چه چیزی استفاده کنیم. ما کاراکتر ها را با دایره پیش بردیم که نشان بدهیم دایره شیء آسیب پذیر است. همچنین در مورد هزینه ساخت انیمیشن در سال ابتدایی شروع کار گفت: این کار در آن زمان ۳۰ میلیون هزینه داشت.

«پوتین» به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوانان ایران در دفتر رشت توسط سیدمحسن پورمحسنی شکیب کارگردانی شده اند، توانسته در جشنواره اسکاری و بین المللی اسپارک انیمیشن کانادا راه یابد.

جشنواره اسپارک انیمیشن تنها جشنواره مورد تایید آکادمی اسکار در ایالت بریتیش کلمبیای کاناداست که رویدادی ترکیبی و متشکل از دو بخش حضوری و آنلاین بوده و یکی از معتبرترین جشنواره های انیمیشن در کانادا است؛ این جشنواره بین المللی طی سال های فعالیت خود در تلاش بوده که استعداد های برتر در حوزه کارگردانی انیمیشن را کشف و به سینمای جهان معرفی کند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

3771646
5-2-2+copy
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ