22 ژوئن 2024 - 10:31

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

هیجان در کیش و قشم با آغاز جام جهانی/هزینه بازی های جام جهانی قطر

با توجه به همجواری ایران و قطر شهرهای کیش، قشم و بندرعباس یک راه مواصلاتی میان ایران و قطر محسوب میشوند که میتواند رونق خوبی در ورود و خروج گردشگر داشته باشد.

به گزارش پول نیوز، هیجان در کیش و قشم با آغاز جام جهانی/هزینه بازی های جام جهانی قطر

با توجه به همجواری ایران و قطر شهر های کیش، قشم و بندرعباس یک راه مواصلاتی میان ایران و قطر محسوب می شوند که می تواند رونق خوبی در ورود و خروج گردشگر داشته باشد. با توجه به اینکه بازی های کشور ها هر چهار روز یک بار برگزار می شود، گردشگران در این فاصله می توانند در ایران از شهر های اصفهان، شیراز، بندرعباس و قشم بازدید داشته باشند.

همچنین علاقه مندانی که می خواهند از ایران در این رویداد بین المللی حاضر شوند می توانند در شهر های جنوبی ایران مانند کیش و قشم اقامت داشته باشند و به صورت هوایی یا دریایی پیش از بازی مدنظر خود به قطر سفر کنند.

بیش از ۲۲ هزار تخت در هتل های سه، چهار و پنج ستاره کیش در حال آمادگی برای اقامت گردشگران جام جهانی است. ۲ هتل پنج ستاره در کیش افتتاح شده و وعده داده اند که یک هتل پنج ستاره دیگر نیز تا جام جهانی آماده شود.

یکی از مشکلات موجود تبدیل ارز است. گردشگری که از آن طرف دنیا به ایران می آید چگونه می تواند پول خود را تبدیل کند. بانک مرکزی به دنبال این است که این مشکل را نیز برطرف کند. با رفع این مشکل علاوه بر ورود ارز به ایران از سمت گردشگران خارجی، از سوی گردشگران داخلی نیز ارز کمتری از ایران خارج خواهد شد.

جام جهانی یک عضو جدایی ناپذیر در زندگی طرفداران فوتبال است! مسابقات جام جهانی یک تورنمنت جهانی فوتبال است که اغلب کشور ها در آن شرکت می کنند تا شانس خود را برای گرفتن کاپ قهرمانی امتحان کنند. این مسابقات هر چهار سال یک بار در یک کشور مختلف برگزار می شود که در سال ۲۰۱۸ قرعه به نام کشور قطر افتاد و میزبان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ کشور قطر خواهد بود. کشور قطر یکی از همسایگان جنوبی ایران و جزو کشور های حوزه خلیج فارس می باشد. این کشور جزو امن ترین و ثروتمندترین کشور ها از نظر اقتصادی می باشد و در حال حاضر در صدد ایجاد ساختار های لازم برای برگزاری مسابقات وردکاپ ۲۰۲۲ به بهترین نحو ممکن است.

تمامی مسابقات جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در استادیوم های نزدیک به پایتخت قطر یعنی شهر دوحه برگزار می شوند. به همین منظور این کشور در حال آماده سازی و ساخت هتل ها و استادیوم های جدیدی برای این مسابقات می باشد.

با توجه به محل اقامت محدود و فقدان گزینه های جایگزین برای پرواز به دوحه (محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲)، تعداد زیادی از هواداران به سبب هزینه ها از حضور در جام جهانی قطر محروم خواهند شد، فضای اقتصادی کنونی نیز بر این مشکلات می افزاید.

اقتصاد آنلاین نوشت، اگرچه ریالِ قطر ارزش کمتری نسبت به دلار آمریکا دارد که این خبری خوبی برای آمریکایی هاست، اما این مقایسه برای مسافران همه کشور ها خیلی عالی نیست.

شرکت خدمات مالی لهستانی «Conotoxia» می گوید که نه تنها قیمت بلیت های جام جهانی فوتبال، گران ترین قیمت در تاریخ این رقابت هاست، بلکه هزینه سفر و اقامت نیز بسیار بالاست.

هزینه بلیت روز مسابقه کمترین نگرانی هواداران است. خود قطری ها می توانند بلیت های تخفیف دار دریافت کنند، اما برای بقیه، بلیت های مرحله گروهی بین ۷۰ تا ۲۲۰ دلار (به نرخ روز حدود دو میلیون و ۳۰۰ هزار تا هفت میلیون و ۲۰۰ هزار تومان) و مسابقات حذفی بین ۶۰۰ تا ۱۶۰۰ دلار (حدود ۱۹ میلیون و ۶۸۰ هزار تا ۵۲ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان) قیمت دارند. بلیت ها در حال حاضر برای بیشتر مسابقات به غیر از چند بازی گروهی فروخته شده است.

بلیت های بسیار کمتری برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نسبت به جام جهانی برنامه ریزی شده سال۲۰۲۶ یونایتد (آمریکای شمالی، مکزیک و کانادا) موجود است. دلیل آن این است که ورزشگاه های قطر به کوچک ترین ورزشگاه های مجاز طبق معیار های فیفا نزدیک هستند و همه ورزشگاه ها به جز دو ورزشگاه، گنجایش ۴۵ هزار نفر یا کمتر را دارند، اما استادیوم های آمریکا عمدتاً استادیوم های بزرگ فوتبال آمریکایی با ظرفیت عموماً حدود ۷۰ هزار نفر هستند، اگرچه برخی از استادیوم های کوچک تر در کانادا و مکزیک مورد استفاده قرار می گیرند.

هزینه بازی های جام جهانی استادیوم ۴۰ هزار نفری الوکره قطر

حتی با وجود این استادیوم های کوچک تر، امکانات اقامتی قطر پاسخگوی نیاز ها نیست و کشتی های تفریحی برای میزبانی از بخشی از بازدیدکنندگان به کمک آمده اند.

شرکت «Conotoxia» تخمین می زند که ارزان ترین سفر ۱۰ روزه و دو نفره برای مرحله گروهی حدود ۶ هزار دلار (به نرخ روز ارز حدود ۱۹۷ میلیون تومان) هزینه خواهد داشت. این رقم بر اساس پرواز های نیویورک با هزینه ۱۶۰۰ دلار، ۶۰۰ دلار برای بلیت بازی، حدود ۱۰۰۰ دلار برای اقامت، ۶۰۰ دلار برای اجاره ماشین و ۶۰۰ دلار برای غذا و نوشیدنی محسابه شده است.

در حالی که حمل ونقل عمومی رایگان و ماهیت نسبتا فشرده جام جهانی قطر به این معنی است که اجاره ماشین احتمالاً ضروری نباشد، اما برخی هزینه های دیگر احتمالاً خرج این سفر را بیشتر کند.

هزینه بازی های جام جهانی کشتی تفریحی اقامتی جام جهانی قطر

اقامت در دوحه در خارج از دوره جام جهانی می تواند شبی ۵۰ دلار (حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان) تمام شود، اما با رزرو کامل هتل ها در دوران جام جهانی، اقامت در یک کشتی تفریحی که در شهر لنگر انداخته، ممکن است تنها گزینه باشد. قیمت های سایت Booking.com برای هفت شب اقامت در دوحه در طول جام جهانی حدود ۵ هزار دلار (۱۶۴ میلیون تومان) است و ظرفیت آن ها در حال تکمیل است.

در وب سایت رسمی جام جهانی قطر، قیمت اتاق هایی در کشتی کروز «MSC Poesia» از ۱۷۹ دلار (حدود پنج میلیون و ۸۷۰ هزار تومان) در هر شب آغاز می شود، اما برای بیشتر تاریخ ها، قیمت یک اتاق با تخت دو نفره نزدیک به ۵۰۰ دلار (حدود ۱۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان) برای هر شب است.

گردشگران فوتبالی که میانه خوبی با آب و دریا ندارند می توانند در دهکده هواداران بمانند. سوئیت کانکس های موقت در آنجا با قیمت حدود ۲۰۰ دلار (حدود شش میلیون و ۵۰۰ هزار تومان) در شب در دسترس هستند و حداکثر ظرفیت دو نفر دارد. چادر های اقامتی لوکس نیز با قیمتی مشابه موجود است.

هزینه بازی های جام جهانی چادر های لوکس اقامتی

وقتی صحبت از فعالیت های غیر فوتبالی به میان می آید، سایر جاذبه های گردشگری در قطر در مقطع کنونی کمتر در دسترس است و قیمت های بالاتری دارند، با یک سافاری در صحرا و شترسواری برای هر نفر باید حدود ۴۰۰ دلار (حدود ۱۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان) بپردازد و و یک تور با راهنما در شمال قطر به ازای هر نفر ۷۰۰ دلار (حدود ۲۳ میلیون تومان) آب می خورد.

هزینه بازی های جام جهانی قطر

با توجه به قیمت بسیار بالای اقامت در دوحه، پیشنهاد شده که رفت وآمد به جام جهانی از دبی می تواند گزینه بهتری باشد. شرکت «Conotoxia» می گوید که پرواز های نیویورک به دبی و سپس دبی به دوحه کمی ارزان تر از پرواز های مستقیم به دوحه است و اقامت از طریق کانال های معمولی در دبی بسیار ارزان تر است، اما با توجه به زمان اضافی سفر و ناراحتی، ممکن است ارزش آن را نداشته باشد.

رفتن به جام جهانی ممکن است سفری باشد که تنها یک بار در زندگی تجریه کنید، اما برای هر کسی که به قطر می رود، تعطیلات ارزانی در پیش نخواهد بود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

01
139508221759225609187254
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ