22 ژوئن 2024 - 9:19

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

پنجمین روز قرمز بورس

امروز بورس تهران برای پنجمین روز متوالی قرمزپوش شد.

به گزارش پول نیوز، پنجمین روز قرمز بورس

در معاملات روز سه شنبه سوم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل ۱۰ هزار و ۶۷۸ واحد ریزش کرد و به رقم یک میلیون و ۲۶۷ هزار و ۵۹ واحد رسید.

شاخص هم وزن بورسبا افت ۳ هزار و ۵۷۱ واحدی در سطح ۳۶۹ هزار و ۶۶۶ واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) ۱۶۳ واحد پائین آمد و در سطح ۱۷ هزار و ۴۸۸ واحد قرار گرفت.

نماد های اثرگذار بر شاخص ها

امروز نماد های «وامید»، «رمپنا» و «کگل» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نماد های «شبندر»، «امین» و «غزر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نماد های «مارون»، «فغدیر» و «صبا» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «غگلپا»، «چخزر» و «شبصیر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش ترین نماد های بورس شبندر صدرنشین است و فولاد و شپنا در رتبه های بعدی هستند. در فرابورس نیز نماد های دی، ددانا و گدنا پرتراکنش ترین نماد ها هستند.

ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۱۱ هزار و ۲۸۹ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۷ هزار و ۳۷۳ میلیارد تومان بود که ۶۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش ۵ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۲ هزار و ۳۰۱ میلیارد تومان رسید.

صف های بازار سهام

در معاملات سه شنبه ۳۶ نماد صف خرید داشتند و ۸۷ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف های خرید با افت ۱۷ درصدی به ۱۰۷ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف های فروش ۱۰ درصد کاهش یافت و ۱۷۳ میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات امروز ارزش صف های فروش پایانی بازار ۵۴ میلیون تومان بود و ارزش صف های خرید نیز در رقم ۶۷ میلیارد تومان ایستاد.

در پایان معاملات نماد وآذر (شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان) با صف خرید ۲۵ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از وآذر، نماد های خموتور (شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران) و گدنا (شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد رمپنا تعلق داشت که ارزش آن ۲۲ میلیارد تومان بود. پس از رمپنا، نماد های غدشت، بالبر، ثفارس و حفارس صف فروش داشتند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

00
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ