28 تیر 1403 - 2:10

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

احتمال بازبینی امنیتی آمریکا برای قرارداد ایلان ماسک قوت گرفت

مقامات دولت بایدن در حال بررسی این مسئله هستند که آیا بعضی از فعالیتهای تجاری ایلان ماسک مانند قرارداد خرید توییتر و شبکه ماهوارهای استارلینک اسپیس ایکس، باید هدف بازبینی ملی قرار بگیرد.

به گزارش پول نیوز، احتمال بازبینی امنیتی آمریکا برای قرارداد ایلان ماسک قوت گرفت

ایلان ماسک که مدیرعامل اسپیس ایکس است، اخیرا در توییتر پیشنهاد هایی برای پایان دادن به جنگ روسیه در اوکراین اعلام کرده و گفته است اسپیس ایکس نمی تواند برای همیشه خدمات اینترنتی استارلینک را در اوکراین فراهم کند. وی بعدا از این اظهارات عقب نشینی و اعلام کرد همچنان هزینه های فراهم کردن خدمات اینترنت ماهواره ای در اوکراین را تقبل می کند.

منابع آگاه به بلومبرگ گفتند: بحث درباره بازبینی فعالیت های تجاری ایلان ماسک در مراحل اولیه قرار دارد و مقامات دولت آمریکایی در حال بررسی ابزار هایی است که به دولت فدرال اجازه می دهد برای بازبینی فعالیت های تجاری ایلان ماسک از آن ها استفاده کنند.

یک احتمال برای بازبینی فعالیت های ایلان ماسک، استفاده از قانون مربوط به سرمایه گذاری خارجی در آمریکاست که تحت مجموعه وزارت خزانه داری قرار می گیرد.

یک بخش قرارداد ۴۴ میلیارد دلاری ایلان ماسک برای خرید توییتر که می تواند تحقیقات کمیته سرمایه گذاری خارجی در آمریکا را به دنبال داشته باشد، حضور سرمایه گذاران خارجی در کنسرسیوم ماسک است. این گروه شامل الولید بن طلال، شاهزاده سعودی وشرکت بایننس است که در شانگ های تاسیس شده است.

ماسک در ماه مه با این ادعا که توییتر آمار واقعی از تعداد حساب های ساختگی و جعلی در این پلتفرم ارائه نکرده است، گفته بود قرارداد خریدش را لغو می کند. در نتیجه عقب نشینی ایلان ماسک، توییتر از این میلیاردر شکایت کرد. ماسک اوایل ماه میلادی جاری تغییر رویه داد و اعلام کرد آماده پیگیری قرارداد خرید توییتر با شرایط اولیه است.

در همین حال، به دنبال گزارش هایی رسانه ای مبنی بر این که ماسک به دنبال اخراج در توییتر است، این شرکت به کارمندانش اطمینان داد که برنامه ای برای اخراج های گسترده از زمان امضای قرارداد فروش این شرکت به ایلان ماسک، وجود ندارد.

واشنگتن پست روز پنجشنبه گزارش کرده بود ایلان ماسک به سرمایه گذاران در قرارداد خرید توییتر گفته است قصد دارد از شر ۷۵ درصد ۷۵۰۰ کارمند توییتر خلاص شود.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال، مالک توییتر هر کسی باشد، تعدیل کارمندان در ماه های آینده پیش بینی می شود، زیرا مدیریت فعلی توییتر قصد دارد میزان دستمزد پرداختی را تا پایان سال آینده ۸۰۰ میلیون دلار کاهش دهد که به معنی تعدیل یک چهارم از کارکنان شرکت خواهد بود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

کاشت هسته انبه در گلدان
2060998_136
همچنین بخوانید
آخرین اخبار