22 ژوئن 2024 - 9:03

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بیش از ۱۶ هزار هکتار از اراضی خوزستان به زیرکشت چغندر پاییزه می رود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان گفت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر کشت چغندرقند پاییزه میرود.

به گزارش پول نیوز، بیش از ۱۶ هزار هکتار از اراضی خوزستان به زیرکشت چغندر پاییزه می رود 

تورج نوروزی  با اشاره به کشت چغندرقند پاییزه در خوزستان اظهار کرد: براساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا ۱۶ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان به زیر کشت چغندرقند پاییزه بروند.

وی افزود: تاکنون بیش از ۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در خوزستان به زیر کشت چغندر قند پاییزه رفته است و روند کشت همچنان ادامه دارد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به اینکه سال گذشته سطح زیر کشت چغندرقند پاییزه در استان بیش از ۱۶ هزار هکتار بود، گفت: سال گذشته تولید چغندر قند پاییزه یک میلیون و ۱۸ هزار تن بود.

نوروزی عنوان کرد: امسال با توجه به شرایطی که وجود دارد پیش بینی می کنیم عملکرد خوبی در تولید چغندرقند پاییزه داشته باشیم و بیش از یک میلیون و ۵۰ هزار تن چغندر از مزارع استان برداشت کنیم.

وی ادامه داد: تاریخ کشت، عوامل زیان رسان، تغذیه، درجه حرارت، وضعیت بارندگی و الگوی کشت از عوامل موثر در تولید چغندرقند هستند و توجه به این موضوعات می تواند بهره وری را در این حوزه افزایش دهد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان در پایان گفت: کشت چغندر قند پاییزه در خوزستان تا دهه اول آبان ماه ادامه دارد.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

00
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ