22 ژوئن 2024 - 17:11

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

خودروسازان جهان به حمایت از تولید خودرو برقی شتافتند

خودروسازان برتر جهان قصد دارند تا سال ۲۰۳۰ نزدیک به ۱.۲ تریلیون دلار برای توسعه و تولید میلیونها خودروی الکتریکی و حمایت از این تولید هزینه کنند.

به گزارش پول نیوز، خودروسازان جهان به حمایت از تولید خودرو برقی شتافتند

خودروسازان برنامه هایی برای ساخت ۵۴ میلیون خودروی برقی باتری دار در سال ۲۰۳۰ پیش بینی کرده اند که بیش از ۵۰ درصد از کل تولید خودرو را تشکیل می دهد. بر اساس داده های Benchmark Mineral Intelligence، خودروسازان و شرکای ساخت باتری برای حمایت از سطح بی سابقه خودرو های برقی قصد دارند تا سال ۲۰۳۰ ظرفیت تولید باتری ۵.۸ تراوات ساعتی را راه اندازی کنند.

پیشرو در این زمینه تسلا است که ایلان ماسک، مدیر عامل این شرکت، طرحی برای ساخت ۲۰ میلیون خودروی برقی در سال ۲۰۳۰ ارائه کرده است که به حدود سه تراوات ساعت باتری نیاز دارد. ماسک در اواخر اکتبر گفت تسلا در حال حاضر روی پلت فرم خودروی کوچکتری کار می کند که قیمت آن نصف مدل ۳ و مدل Y است.

بر اساس تحلیل رویترز، در حالی که تسلا برنامه های هزینه های خود را به طور کامل افشا نکرده است، چنین رشد تصاعدی و افزایش ۱۳ برابری بیش از ۱.۵ میلیون خودروی تخمینی که امیدوار است امسال بفروشد، صد ها میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

فولکس واگن آلمان، اگرچه از تسلا عقب مانده است، اما تا پایان دهه برنامه های بلندپروازانه ای دارد که بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار برای ساخت مجموعه جهانی خودرو های برقی خود، هدف گذاری کرده است.

شرکت تویوتا موتور ژاپن در حال سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد دلاری برای برقی کردن وسایل نقلیه و تولید باتری های بیشتر است و انتظار دارد در سال ۲۰۳۰ حداقل ۳.۵ میلیون مدل باتری دار بفروشد.

شرکت فورد موتور به افزایش هزینه های خود در خودرو های برقی جدید که در حال حاضر به ۵۰ میلیارد دلار است، ادامه می دهد، زیرا قصد دارد حدود سه میلیون مدل الکتریکی باتری دار در سال ۲۰۳۰ و نصف حجم کل آن تولید کند.

مرسدس بنز حداقل ۴۷ میلیارد دلار برای توسعه و تولید خودرو های برقی اختصاص داده است که تقریباً دو سوم آن برای افزایش ظرفیت باتری با شرکای خود به بیش از ۲۰۰ گیگاوات ساعت است. بی ام و، استلانتیس و جنرال موتورز هر کدام قصد دارند حداقل ۳۵ میلیارد دلار برای خودرو های برقی و باتری هزینه کنند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 راه آهن
1396042213134594911388584
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ