22 ژوئن 2024 - 15:22

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

بانک رفاه کارگران درخدمت رونق اقتصاد و خودکفایی ملی

اگرچه سهامدار اصلی بانک رفاه کارگران سازمان تامین اجتماعی است و به بازنشستگان و کارگران خدمات می دهد اما این بانک در تمامی بخشهای اقتصادی فعالیت دارد و در خدمت رونق و خودکفایی ملی است.

به گزارش پول نیوز، بانک رفاه کارگران درخدمت رونق اقتصاد و خودکفایی ملی

در حال حاضر بانک های بسیاری در کشور فعال هستند و خدمات رسانی می کنند. این بانک ها در حوزه های گوناگون معدن، صنعت، کشاورزی، تجارت و… به جامعه مخاطب در عرصه پولی و مالی خدمت ارایه می کنند. اما جامعه کارگری نگاه متفاوتی به نظام بانکی دارد. از نظر کارگران و بازنشستگان، بانک رفاه کارگران متفاوت است و این بانک را متعلق به خودشان می دانند.

بانک رفاه قلک تامین اجتماعی

یکی از مهمترین مباحثی که در مورد بانک رفاه کارگران مطرح می شود، مالکیت این بانک است که بیش از ۹۷ درصد سهام آن متعلق به سازمان تامین اجتماعی است. سرمایه اولیه این بانک با حق بیمه های کارگران تامین شد و در تمامی سال هایی که سهام آن افزایش یافته، از محل سازمان تامین اجتماعی و شرکت های زیر مجموعه آن افزایش سرمایه داشته است.

خدمت رسانی به کارگران و بازنشستگان

بانک رفاه همواره در مسیر خدمت رسانی به کارگران و بازنشستگان گام برداشته و همچنان نیز بر می دارد، و هر گاه که سازمان به نقدینگی نیاز دارد به سراغ بانک رفاه کارگران می آید و حتی حقوق بازنشستگان در قالب استقراض از بانک رفاه پرداخت می شود که در نتیجه این رویکرد بدهی کلان ۸۸ هزار میلیارد تومانی سازمان تامین اجتماعی به بانک رفاه کارگران رقم خورد. البته دولت در قالب تهاتر سهام شرکت های دولتی، مطالبات بانک را پرداخت کرد، اما روند استقراض پایانی ندارد و سازمان تامین اجتماعی همچنان برای پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان، به صورت ماهیانه از بانک رفاه کارگران تسهیلات دریافت می کند، رویکردی که باعث شده کارگران و به ویژه بازنشستگان نسبت به بانک رفاه کارگران حساس باشند.

بانکی کاملا تجاری

از آنجا که پسوند بانک رفاه به نام کارگران مزین شده، این سوتفاهم وجود دارد که بانک رفاه یک بانک اختصاصی است که فقط به کارگران و بازنشستگان خدمات رسانی می کند و فعالیت آن فقط در زمینه زیرمجموعه های سازمان تامین اجتماعی است. اما مدیرعامل بانک با رد این باور گفت: بانک رفاه بانکی کاملا تجاری است و در همه حوزه های صنعت، معدن، کشاورزی، تجارت، بازرگانی و بسیاری بخش های دیگر فعال است. اسماعیل للـه گانی در گفت و گو با خبرنگار پول نیوز با تاکید بر اینکه امکان حضور بانک رفاه در تمامی حوزه ها وجود دارد و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد گفت: بانک رفاه حدود ۱۰۵۰ شعبه در سراسر کشور دارد که در بخش های گوناگون به مردم خدمت رسانی می کنند. وی با تاکید بر اینکه یکی از بخش هایی که خدمات ارایه می دهیم، مربوط به حوزه بازنشستگان و تامین اجتماعی است گفت: فعالیت بانک رفاه کارگران شامل همه حوزه ها می شود. مدیرعامل بانک رفاه با اعلام اینکه بانک سلامت محور است گفت: بانک رفاه کارگران در همه حوزه های درمانی و بیمارستان ها شعبه دارد و در دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی حضور فعال داریم.

 

بیشتر بخوانید:گریز بانک رفاه کارگران از بنگاهداری

اهمیت مراوده با تامین اجتماعی

للـه گانی با تاکید بر اینکه مراودات بانک رفاه کارگران با سازمان تامین اجتماعی جنبه مهمی دارد گفت: بدلیل تعاملاتی که بانک با سازمان دارد، در قالب پرداخت تسهیلات برای پرداخت حقوق بازنشستگان، طلب ۸۸ هزار میلیارد تومانی از سازمان داشتیم و دولت نیز بدهی سنگینی به سازمان تامین اجتماعی دارد که سازمان بخشی از طلب خود را از دولت در قالب سهام شرکت های دولتی دریافت و بابت بدهی خود به بانک رفاه کارگران پرداخت کرد. وی با تاکید بر اینکه نیاز سازمان تامین اجتماعی این است که دایم از بانک رفاه کارگران تسهیلات بگیرد گفت: به محض آنکه بدهی سازمان به بانک صفر شود، سازمان نیاز دارد که باز هم تسهیلات بگیرد. مدیرعامل بانک رفاه کارگران با تاکید بر اینکه پرداخت تسهیلات به سازمان تامین اجتماعی با هماهنگی بانک مرکزی انجام می شود گفت: برای پرداخت تسهیلات همه مراحل قانونی طی می شود، همه ارکان مالی مرتبط در جریان پرداخت تسهیلات هستند و هیچ اقدامی خلاف مسیر قانونی انجام نمی شود.

بانکی فراگیر برای خدمت رسانی

مدیرعامل بانک رفاه کارگران با تاکید بر اینکه جامعه بازنشستگان انتظار دارند بانک رفاه به صورت ویژه به آن ها کمک کند گفت: کارگران وبازنشستگان بانک رفاه را متعلق به خودشان می دانند، اما بر اساس رسالتی که در بانک رفاه کارگران داریم، باید به همه اقشار جامعه خدمت رسانی کنیم و مطابق قانون بانکداری، خاص کارگران و بازنشستگان نیستیم. وی با اشاره به اینکه حجم عملیاتی که برای بازنشستگان تامین اجتماعی صورت می گیرد، حدود ۱۰ درصد عملیات بانکی بانک رفاه است گفت: ۹۰ درصد عملیات بانکی برای دیگر بخش های اقتصادی صورت می گیرد. للـه گانی با تاکید بر اینکه بانک رفاه کارگران در حوزه های صنعت و کمک به بنگاه های اقتصادی بسیار فعال است گفت: در بحث تامین سرمایه در گردش واحد های تولیدی، بانک عامل توسعه ملی برای احداث پروژه ها هستیم و در حوزه معادن، کشاورزی و بازرگانی بسیار فعالیت گسترده ای داریم و تسهیلات موثری پرداخت می کنیم و در اصل بانک درخدمت رونق اقتصاد و خودکفایی ملی قرار دارد

تسهیلات تکلیفی بر دوش بانک رفاه

مدیرعامل بانک رفاه کارگران با اشاره به اینکه در قانون بودجه، تسهیلات تکلیفی برای تمامی بانک ها تعیین شده گفت: بخش قالب توجهی ازاین تسهیلات تکلیفی، بر دوش بانک رفاه است. للـه گانی افزود: پراخت تسهیلات ازدواج، فرزندآوری، تسهیلات اشتغال وزارت کار، کمیته امداد و بهزیستی، تسهیلات مسکن ملی و تسهیلات مسکن افراد خاص از جمله تسهیلاتی است که بانک رفاه با تمام توان در این زمینه ها فعالیت می کند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

3463945
01
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ