22 ژوئن 2024 - 10:09

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

ظرفیت اینوکس کیش برای مدیریت مالی

دکتر زهرا نظری مهر / حقوقدان

به گزارش پول نیوز، ظرفیت اینوکس کیش برای مدیریت مالی

ماه ها و روز ها به سرآمد و در آستانه اینوکس کیش، بزرگترین نمایشگاه فراگیر در عرصه بانک، بورس و بیمه هستیم. اینوکس کیش یک نمایشگاه تخصصی است که با حضور گسترده فعالان بانک و بورس و بیمه در حوزه داخلی و البته بین الملل برگزار می شود که در قالب آن، مسائل مالی و پولی به صورت تخصصی در معرض دید جامعه هدف قرار می گیرد و در مورد آن ها بحث و بررسی می شود. البته نمایشگاه اینوکس کیش متفاوت از دیگر نمایشگاه ها، مورد توجه گسترده قرار می گیرد. این نمایشگاه برای طرح مباحث تخصصی در حوزه های مالی و بازار سرمایه برگزار می شود و انتظار می رود دستاوردها، راهکار ها و پیشنهاد های کاربردی در این نمایشگاه برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و عبور از چالش ها ارایه شود. اگرچه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه بتازگی در نمایشگاه بین المللی تهران با عنوان چهاردهمین نمایشگاه صنعت مالی برگزار شد، اما اینوکس کیش یک سروگردان بالاتر قرار دارد، زیرا نمایشگاهی بین المللی است که در عرصه جهانی خودنمایی می کند. برای اثبات این ادعا کافی است تمامی دوره های گذشته اینوکس کیش را مورد بررسی قرار دهیم تا متوجه شویم اینوکس کیش علاوه بر اینکه مورد توجه بانکها، بیمه ها و فعالان بورسی کشورمان بوده، مورد توجه کشور های بزرگ نیز قرار داشته و با استقبال بین المللی روبرو شده است.

ارایه ظرفیت ها

ایران منابع و ذخایر بی شماری دارد که تاکنون بسیاری از آن ها مورد توجه قرار نگرفته، بنابراین شرکت ها و سرمایه گذارانی از کشور های بزرگ مایل به حضور در ایران و سرمایه گذاری روی این منابع هستند. نکته مهم اینجاست که معرفی کافی و لازم در زمینه ظرفیت ها و توانمندی های کشورمان صورت نگرفته و البته این مهم بحث مهم نیز مطرح نشده که بدنبال استفاده از این ظرفیت ها هستیم. این در حالی است که اگر بتوانیم به معرفی توانمندی هایمان بپردازیم، همکاری با ایران مورد اقبال عمومی قرار می گیرد و بهترین ابزار برای معرفی این توانمندی ها، برگزاری نمایشگاه هایی متفاوت و قدرتمند است تا هم نیازهایمان را در آن مطرح کنیم و هم نسبت به جذب همکار، ریل گذاری کنیم که اینوکس کیش می تواند بهترین ظرفیت و فرصت باشد.

اقتصاد سیاست زده ایران

آنچه که نباید فراموش کنیم و البته همواره تاثیرات مخرب خود را برجای می گذارد، اقتصاد سیاست زده ایران است که تحت تاثیر مستقیم سیاست داخلی و خارجی قرار دارد، از سوی دیگر اینوکس کیش نیز یک رویداد بزرگ اقتصادی است و به جرأت می توان از اینوکس کیش به عنوان داووس ایران یاد کرد و، چون یک همایش اقتصادی با رویکرد سیاسی است، می توان از اینوکس کیش به عنوان ابزاری اقتصادی در مسیر رفع چالش های سیاسی و اقتصادی بهره گرفت. در این نمایشگاه می توان ابزار های رایزنی را شناسایی و مدیریت کرد.

 

بیشتر بخوانید:قرض الحسنه در قربانگاه بی مهری ها

مدیریت تحریم ها

آنچه همواره برای اقتصاد کشورمان چالش آفرین بوده، فشار های سیاسی است که فشار تحریمی در اوج آنهاست. البته تحریم ها و تهدید های سیاسی، برای حضور کشور های بزرگ و شرکت های خارجی در اینوکس کیش محدودیت ایجاد کرده، اما بسیاری ازشرکت های خارجی به صراحت اعلام کرده اند که منتظر حل مشکلات تحریم هستند و به محض پایان یافتن تهدیدها، با تمام قدرت به نمایشگاه اینوکس می آیند و باید برای آن روز ظرفیت ها را حفظ و آینده نگری داشته باشیم.

نگاه مثبت دولت سیزدهم به تعامل

خوشبختانه دولت سیزدهم نظر مثبتی به تعامل با جهان دارد و اظهارات دولتمردان به ویژه شخص رئیس جمهور حکایت از آن دارد که مایل هستیم هرچه سریعتر با تصویب نهایی و اجرای برجام، تحریم ها و محدودیت هایی که برای ایران اعمال شده، برداشته شود؛ بنابراین باید ظرفیت های موجود را حفظ کنیم و در اندیشه روزی باشیم که ارتباط با جهان گسترده تر شده و آنگاه از اینوکس کیش نهایت استفاده را ببریم البته به شرط آنکه اینوکس را با تمام توان و قدرت حفظ کرده باشیم.

رفع مشکلات در اینوکس

اگر بپذیریم که بخش زیادی از مشکلات اقتصاد کشور ما ناشی از چالش های مالی و محدودیت های بین المللی است، باید در اینوکس کیش به فکر چاره اندیشی با دو رویکرد باشیم. اول اینکه بررسی کنیم در شرایط کنونی تا چه اندازه می توانیم مشکلات مالی را مدیریت کنیم و دوم اینکه در صورت عبور از تحریم ها و بازگشت به شرایط عادی، تا چه اندازه می توانیم به سرعت شرایط را عادی کنیم. دو رویکردی که باید با جدیت از سوی بخش های مالی مورد توجه قرار گیرد.

 

دکتر زهرا نظری مهر / حقوقدان

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

-اسرائیل-به-رفح-1100x700
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ