22 ژوئن 2024 - 9:56

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

سایه سنگین بی ثباتی و تورم بر اقتصاد

کارآفرین برتر برگزیده وزارت کار در سالهای ۹۱ و ۹۲ با هشدار نسبت به تورم سرسام آور و ناتوانی دولت در کنترل آن گفت: تورم به اندازهای خطرناک است که میتواند تمامی ساختارهای جامعه را ویران کند و از خانواده تا بخشهای کلان کشور در عرصههای اقتصاد، سیاست و جامعه بحران آفرینی میکند.

به گزارش پول نیوز، سایه سنگین بی ثباتی و تورم بر اقتصاد

فرهاد جهانگیری با تاکید بر اینکه اختلاس، دزدی، کم فروشی و بسیاری از فساد ها ناشی از تورم فزاینده است گفت: در شرایطی که دولت نمی تواند قیمت ها را کنترل کند و از سوی دیگر ارزش پول ملی هر لحظه سقوط می کند، مردم برای آنکه منطبق با تورم حرکت کنند، دست به هر اقدامی میزنند.

وی با تاکید بر اینکه انواع بزهکاری ها برای حفظ جایگاه اقتصادی است گفت: کارمندی که حقوق ثابت ماهیانه دارد و مطمئن است که ارزش حقوقی که می گیرد، روز به روز سقوط می کند و، چون نگران آن است که روز به روز وضعیت زندگی اش خراب تر شود، دست به انواع فساد ها می زند.

این استاد کارآفرینی دانشگاه با اعلام اینکه شاهد فساد در تمامی بخش ها هستیم گفت: از مدیریت شهری تا مدیریت های دولتی و کارکنان در هر سه قوه، شاهد بروز فساد هستیم که دستگیری های گسترده و محاکماتی که در دستگاه قضا صورت می گیرد، بیانگر این فساد است، زنگ خطری که به صدا درآمده و باید مدیریت شود.

وی اختلاس را بدترین نوع چالش اقتصادی توصیف کرد و گفت: در حالی که امید مردم به مدیران سالم و توانمند منصوب در هر سه قوه است، شاهد هستیم که بسیاری از آن ها نیز از پست و مقام شان سواستفاده می کنند تا از بحران ناشی از تورم آینده رهایی یابند.

 

بیشتر بخوانید: افزایش نرخ تورم با تصمیم دولت رئیسی

جهانگیری با اعلام اینکه امروز شاهد مسابقه خرید ملک، طلا، دلار، خودرو و تمامی کالا ها هستیم گفت: کشور با بحرانی به نام تورم انتظاری روبه رو است و، چون مردم می دانند و می بینند که روز به روز قیمت ها بالاتر می رود، سعی می کنند ارزش پول خود را برای مقابله با تورم انتظاری حفظ کنند، در نتیجه در اولین فرصت پول خود را تبدیل به هر کالایی می کنند.

وی با اعلام اینکه همه مردم نگران یک لحظه دیگر خود هستند گفت: برای مدیریت مشکلات بایست برنامه های سالانه تعریف کرد، اما به اندازه ای اقتصاد بی ثبات و مدیریت بی برنامه داریم که مردم نگران یک لحظه دیگر هستند و در نتیجه هر اقدامی انجام می دهند تا آینده متزلزل را با خرید هر کالایی جبران کنند.

کارآفرین برتر برگزیده وزارت کار در سال های ۹۱ و ۹۲ با اعلام اینکه در تمامی سال های گذشته بحث حمله نظامی و مقابله رو در روی دشمن مطرح بود گفت: مدت هاست دشمن ابزار بحران سازی و چالش آفرینی برای کشورمان را شناخته و به جای آنکه اسلحه گرم بدست بگیرد، با بحران سازی اقتصادی آنچنان چالش آفرینی می کند که صد ها بار بدتر از حمله نظامی است.

وی با اعلام اینکه دشمن به چالش آفرینی های اقتصادی متوسل شده است گفت: بزرگترین چالشی که امروزه دشمن به تاثیر آن پی برده، ایجاد تورم است و مشاهده می کنیم که هر لحظه به تورم دامن زده میشود، به نوعی که تورم ۵۰ درصدی که می تواند بزرگترین اقتصاد ها را زمین گیر کند، در کشور ما به عددی عادی تبدیل شده که البته بحران ناشی از آن را نیز شاهد هستیم.

جهانگیری با اعلام اینکه در کنار کینه توزی های دشمن، با بحرانی بزرگ به نام سومدیریت داخلی رو به رو هستیم گفت: انتخاب غلط، روی کار آمدن افراد ناتوان و ناکارآمد، تصمیمات سلیقه ای و نبود تخصص و تجربه باعث شده که اقتصاد به ورطه سقوط بیفتد.

وی با تاکید بر اینکه بی ثباتی در اقتصاد کار را به جایی رسانده که امروزه حتی برای یک ساعت دیگر نمی توان برنامه ریزی کرد گفت: در این شرایط چه انتظاری داریم که بتوانیم فشار های دشمنان که در راس آن ها تحریم قرار دارد را با توسل به تولید و توان داخلی مدیریت کنیم.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

jovdf
3771646
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ