22 ژوئن 2024 - 9:29

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

قهوه با این ویژگی خطر مرگ را دور می کند!

مطالعه جدیدی که در مجله اروپایی قلب و عروق منتشر شده است نشان میدهد که نوشیدن دو تا سه فنجان قهوه در روز ممکن است عمر شما را افزایش دهد؛ این یافتهها در مورد قهوه فوری، آسیابشده و بدون کافئین است.

به گزارش پول نیوز، قهوه با این ویژگی خطر مرگ را دور می کند!

پروفسور پیتر کیستلر از استرالیا و محقق این تحقیق گفت: در این مطالعه، قهوه آسیاب شده، فوری و بدون کافئین با کاهش مشابهی در بروز بیماری های قلبی و عروقی و مرگ ناشی از بیماری های قلبی و عروقی یا هر علت مرگی مرتبط بود. نتایج نشان می دهد که مصرف کم تا متوسط قهوه آسیاب شده، فوری و بدون کافئین باید بخشی از یک سبک زندگی سالم در نظر گرفته شود.

محققان از داده های بیوبانک انگلستان برای بررسی ارتباط بین قهوه و آریتمی، بیماری های قلبی و عروقی و مرگ در ۴۴۹ هزار و ۵۶۳ فرد بین ۴۰ تا ۶۹ سال استفاده کردند. میانگین سنی شرکت کنندگان در این مطالعه ۵۸ سال بود که ۵۵.۳ درصد آن ها زن بودند. از شرکت کنندگان در این مطالعه سوال شد که معمولا قهوه فوری، آسیاب شده یا بدون کافئین می نوشند یا خیر. سپس آن ها را در ۶ دسته مصرفی از صفر تا بیش از پنج فنجان در روز گروه بندی کردند.

داده ها نشان داد که ۱۹۸ هزار و ۶۲ نفر (۴۴.۱ درصد) از شرکت کنندگان قهوه فوری، ۸۲ هزار و ۵۷۵ نفر (۱۸.۴ درصد) قهوه آسیاب شده و ۶۸ هزار و ۴۱۶ نفر (۱۵.۲ درصد) قهوه بدون کافئین نوشیدند. تجزیه وتحلیل همچنین شامل ۱۰۰ هزار و ۵۱۰ نفر (۲۲.۴ درصد) به عنوان گروه کنترل بود. سن، جنس، قومیت و مسائل مختلف سلامت در این مطالعه کنترل شد.

به طور کلی، ۶.۲ درصد از شرکت کنندگان قبل از پیگیری فوت کردند و ۹.۶ درصد با بیماری قلبی و عروقی تشخیص داده شدند؛ میانگین پیگیری ۱۲.۵ سال بود. نشان داده شده است که مصرف انواع قهوه احتمال مرگ را به هر دلیلی کاهش می دهد و مصرف دو تا سه فنجان قهوه بسیار موثر است.

مصرف روزانه دو تا سه فنجان قهوه بدون کافئین، آسیاب شده و قهوه فوری با خطر مرگ زودرس کمتری به ترتیب ۱۴، ۲۷ و ۱۱ درصد در ارتباط بود. پروفسور کیستلر گفت: کافئین شناخته شده ترین ترکیب در قهوه است، اما این نوشیدنی حاوی بیش از ۱۰۰ جزء فعال بیولوژیکی است. این احتمال وجود دارد که ترکیبات بدون کافئین مسئول روابط مثبت مشاهده شده بین نوشیدن قهوه، بیماری های قلبی و بقا باشند. یافته های ما نشان می دهد که نوشیدن مقادیر متوسطی از انواع قهوه به عنوان یک رفتار سالم برای قلب شناخته می شود.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

572591_874
00
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ