2 تیر 1403 - 17:28

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

صرفه جویی در مصرف برق با هوشمندسازی ساختمان ها

یک شرکت دانش بنیان توانسته ماژولهای کنترل از راه دور را برای هوشمندسازی ساختمان با هدف کاهش مصرف برق تولید کند.
صرفه‌جویی در مصرف برق با هوشمندسازی ساختمان‌ها
عملیات هوشمندسازی ساختمان‌ها یا به اصطلاح خانه هوشمند اقداماتی است که جهت کنترل و مانیتورینگ کردن تمام قسمت‌های ساختمان به کار برده می‌شود.

می‌توان گفت در کنار ایجاد راحتی، هدف اصلی از عملیات طراحی خانه هوشمند و هوشمندسازی ساختمان اداری، تحت نظر داشتن قسمت‌های مختلف مکان مورد نظر، اعمال فرمان‌های مختلف به آن‌ها و موضوع صرفه‌جویی است.

به گزارش پول نیوز، خانه هوشمند قابلیت‌های فراوانی مانند کنترل سیستم‌های روشنایی، سیستم سرمایش و گرمایش، تجهیزات الکتریکی و کنترل در‌های ورودی دارد. از رایج‌ترین جنبه‌های خانه هوشمند کلید‌های روشنایی یا کلید و پریز‌های هوشمند هستند که به سادگی هرچه تمام‌تر از طریق فناوری هوشمند کنترل می‌شوند.

کنترل از راه دور این امکان را فراهم می‌کند تا در صورت عدم نیاز، دستگاه‌های روشن در داخل منزل را روشن یا خاموش کرد و همچنین زمان‌هایی برای این امر در نظر گرفت.

قابلیت زمانبندی روشن و خاموش شدن اتوماتیک برای سیستم‌های روشنایی، قابلیت تنظیم هوشمند و خودکار سیستم روشنایی اتاق کودک و فراهم آوردن ایمنی بسیار بالاتر به نسبت کلید و پریز‌های ساده برق برای کودکان از جمله مزیت‌های ماژول هوشمندسازی منزل است.

هماهنگی با انواع لوازم برقی و الکتریکی از لوازم سرمایش و گرمایش مثل کولر، اسپلیت و پنکه تا لوازم آشپزخانه همچون فر، ماشین لباسشویی، غذاساز، زودپز و در نهایت سیستم‌های روشنایی و لامپ‌ها نیز توسط این ماژول ممکن می‌شود. ماژول هوشمندسازی منزل مزیت کنترل از راه دور خانه و ایجاد امنیت را حتی در زمان‌های سفر نیز فراهم می‌کند.

توسعه هوشمندسازی ساختمان‌ها در کشور

یک شرکت دانش‌بنیان به این حوزه ورود کرده و با تولید محصولات با کیفیت، اما با قیمت پایین‌تر نسبت به نمونه‌های خارجی توانسته میزان قابل توجهی صرفه‌جویی ارزی برای کشور رقم بزند.

در حال حاضر تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان از مرز ۷۳۰۰ عبور کرده است و فناوری اطلاعات و ارتباطات و نرم‌افزار‌های رایانه‌ای و سخت افزار‌های برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک دو حوزه‌ای هستند که بیشترین تعداد شرکت‌های دانش بنیان را دارند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

 راه آهن
1396042213134594911388584
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ