2 تیر 1403 - 19:15

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

خارج شدن انبار های کالا های متروکه از حالت راکد با اقدامات قوه قضائیه

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه انبارهای گمرکات باید هوشمندسازی شوند، از خارج شدن انبارهای کالاهای متروکه از حالت راکد با اقدامات قوه قضائیه خبر داد.
خارج شدن انبار‌های کالا‌های متروکه از حالت راکد با اقدامات قوه قضائیه
نشست پیگیری اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و رفع موانع آن و بررسی مشکلات و چالش‌های حقوقی و قضائی گمرک جمهوری اسلامی ایران با حضور حجت‌الاسلام محمد مصدق معاون اول قوه قضائیه، حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور، رئیس گمرک و تعدادی از مسئولان عالی قضائی برگزار شد.

به گزارش پول نیوز، مصدق در این نشست گفت: جلسه امروز در راستای اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری برگزار شده است. معاون اول قوه قضائیه افزود: بر اساس دستورالعمل مصوب رئیس قوه قضاییه مکلف هستیم جلسات سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را ماهی یک‌بار با موضوعات خاص تشکیل دهیم که جلسه به بررسی مشکلات پیش روی گمرکات اختصاص دارد.

وی گفت: گمرکات مشکلات فراوانی دارند که در طول این ۶ – ۷ ماه اخیر کار‌های بسیار خوبی در خصوص تعیین تکلیف کالا‌های قاچاق و متروکه در سازمان اموال تملیکی و آنچه مربوط به آن است از سوی قوه قضائیه و دولت انجام شده است.

معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: با توجه به گزارش‌های دریافتی انبار‌های مربوط به کالا‌های متروکه از حالت ثابت و رکود خارج شده است و در حال حاضر علاوه بر اینکه کالا‌های زیادی تعیین تکلیف شده است دنبال این هستیم که انبار‌هایی با استانداردای بین‌المللی تشکیل شود تا در آینده دیگر شاهد این مسائل نباشیم که کالا‌ها مدت زمان طولانی در انبار‌ها دپو شوند.

وی گفت: با دستور رئیس قوه قضائیه به صورت به پرونده‌های مرتبط با گمرکات رسیدگی شده است و امروز هیچ پرونده معوقه‌ای نداریم. معاون اول قوه قضائیه ادامه داد: به کارگیری سامانه‌های الکترونیکی در این زمینه در اولویت قرار دارد و موضوع هوشمندسازی انبار‌ها حتماً باید پیگیری شود حتی اگر لازم باشد با شخص رئیس جمهور و وزیر اقتصاد صحبت می‌کنیم و اگر نیاز به بودجه وجود داشته باشد باید تأمین شود.

مصدق بیان کرد: در پایان سال باید بررسی شود که چه میزان از مصوبات جلسات پیگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اجرا شده است.

وی گفت: اگر با پیگیری نهاد‌های متولی با گمرکات، هوشمندسازی انجام شود اتفاق بزرگی در کشور رخ خواهد داد. در پرونده‌های سازمان تعزیرات با متولیان امر باید جلسه‌ای برگزار شود تا این مشکلات جزیی حل شده و گزارش آن به ستاد اقتصاد مقاومتی ارسال شود.

در این جلسه رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و معاونین وی گزارشی در خصوص وضعیت انبار‌های گمرکات و چالش‌های قضائی و تقنینی در حوزه ترخیص کالا‌ها ارائه کردند.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

3152186
1
همچنین بخوانید
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ