22 ژوئن 2024 - 10:48

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو

پیش بینی وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در تهران، البرز و چند استان دیگر

سازمان هواشناسی در هشداری از تداوم فعالیت سامانه وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در تهران، البرز و چند استان دیگر خبر داد.
پیش‌بینی وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در تهران، البرز و چند استان دیگر
با اعلام هشدار زرد سازمان هواشناسی، فعالیت پدیده وزش باد شدید و خیزش گردوخاک تا روز دوشنبه (فردا) فعال خواهد بود که وزش باد نسبتاً شدید و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و در استان‌های مرزی نفوذ گردوغبار پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پول نیوز، بر این اساس امروز یکشنبه در استان‌های خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، خوزستان، ایلام، بوشهر، اصفهان، سمنان، البرز، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، شمال مرکزی، قم وزش باد و گردوخاک پیش‌بینی شده است.

فردا (دوشنبه) نیز در استان‌های سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، اصفهان، تهران، نوار شرقی کرمان همین شرایط را خواهیم داشت.

اثر مخاطره نیز کاهش شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال سقوط سنگ از ارتفاعات، احتمال شکستن درختان کهن‌سال و احتمال خسارت به سازه‌های موقت، احتمال اختلال در ناوگان حمل‌ونقل عنوان شده است.

سازمان هواشناسی به عدم قرارگیری در فضای باز برای افراد آسیب‌پذیر در مواقع بروز گردوخاک، عدم توقف و پارک خودرو در اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌ها نیمه کار و استحکام سازه‌های موقت ازجمله تابلو‌های تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها توصیه کرده است.

بر اساس این گزارش سازمان هواشناسی همچنین از فعالیت سامانه دیگری در قالب رگبار موقتی باران، رعدوبرق و وزش باد از امروز تا روز دوشنبه خبر داد که سبب رگبار و رعدوبرق (در مناطق مستعد بارش تگرگ) و وزش باد شدید موقتی در برخی استان‌ها خواهد شد؛ بنابراین امروز در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات و دامنه هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب و غرب کرمان و روز دوشنبه در ارتفاعات و دامنه گیلان، مازندران، شمال آذربایجان شرقی و غربی و اردبیل بارش موقتی بازان را خواهیم داشت.

اشتراک‌گذاری

لینک کوتاه:

12456473_449
images_1718808392_6672ef4847f81
اخبار برگزیده
آخرین اخبار

خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی در پول نیوز

خدمات سئو

لیزر موهای زائد

لیفت نخ